شهید عباس آراندشتی آرانی

معرفی شهدا و ایثارگران » شهدای غرب کشور

تعداد بازدید : 1287

تاریخ ثبت : سه شنبه 1 فروردين 1391


نام پدر : محمد آقا جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1343/01/01 محل تولد : آران و بیدگل
وضعيت تاهل : متأهل تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بیدگل
تحصيلات : دوره راهنمایی مذهب : شیعه
تاريخ شهادت : 1362/08/03 محل شهادت : مریوان
نام عمليات : والفجر4 محل دفن : گلزار شهدای امامزاده محمد هلال بن علی (ع) آران
ارگان اعزامي : سپاه نام لشگر : 41 ثارالله
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

عباس در سال 1343/1/1 در آران متولد شد. تحصیل را تا راهنمایی ادامه داد ولی به دلایلی، ترک تحصیل کرد. او جوانی چابک و پر هیجان بود. در دوران نوجوانی که مبارزات مردم علیه رژیم شاهنشاهی شروع شده بود، حضور فعالی در تظاهرات مردمی و فعالیت های تخریبی علیه نظام طاغوتی داشت. 

با پیروزی انقلاب اسلامی، پس از آنکه دشمنان نظام در هر گوشه کشورقصد بر هم زدن نظم و امنیت مملکت، از جمله منطقه بلوچستان را داشتند، آماده حرکت و هجرت به آن منطقه مظلوم و محروم شد. برای همین با عضویت در سپاه پاسداران ایرانشهر، خدمت به میهن اسلامی را آغاز کرد.

وی در منطقه بلوچستان، علاوه بر مبارزه با دشمنان نظام، خدمتگزار مردم محروم آن منطقه بود و هر موقع به مرخصی می آمد، برای بچه های محروم بلوچ، کفش و لباس تهیه می کرد. 

سرانجام در مهر 1362، با این که تازگی ازدواج کرده بود، برای یاری رساندن به رزمندگان در مناطق جنگی غرب کشور و بیرون راندن متجاوزان عراقی از سرزمین اسلامی ایران، با سازماندهی در لشکر 41 ثارالله سپاه در عملیات والفجر 4 شرکت کرد و در حین عملیات، درتاریخ 1362/8/7 به شهادت رسید.

وصيت نامه :

به نام خداوندی که در دنیا به مؤمن و کافررحم می کند ولی در آخرت فقط بر مؤمن رحم می نماید.

 

پدر و مادرعزیزم!

امیدوارم که ازرفتن (شهادت) فرزند خود ناراحت نشده و محکم در برابرسختی ها مقاومت کنید؛زیرا اسلام مکتبی است که به نبرد با ستمکاران و متجاوزان احتیاج دارد. زمانی که هیچ ابرقدرتی حق کوچکترین حرفی علیه ابر قدرت های دیگرنداشت، امام خمینی رهبر مستضعفان جهان فرمودند : «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند».

 

پدر و مادرم!

شما دین خود را نسبت به اسلام ادا کرده اید و مسئولیتی که خداوند به شما محول کرده بود به نحو احسن انجام داده و در این مأموریت قبول شدید. انشاءالله خداوند به همین خاطر (تربیت فرزندی که در راه خدا شهید شده) ثواب شهید را به شما عنایت فرماید.

 

دشمنان ایران و صدامیان! بدانند اگر یک نفر ازحزب اله در ایران باقی بماند، در برابر زورگویی ابر قدرت ها سر تسلیم فرود نخواهد آورد . ما مرد جنگیم و از جنگ هراسی نداریم.

 

مادرعزیزم!

شب عروسی من موقعی است که در خون خود بغلطم ... فرمانده کل ما، امام خمینی مرد شهامت و مربی انسان است . باید از او سرمشق بگیریم ....

 

سلام بر تو همسرم! که برای من نمونه بودی. همسری که در اول جوانی، با الگو گرفتن ازفاطمه زهرا (س) تمام سختی ها را پذیرفتی و ایثارگری کردی. انشاءالله  که همچون فاطمه زهرا (س) صبر و مقاومت داشته باشی و با حجاب، انگیزه و شخصیت خود را به دیگر زنان نشان دهی. بعد از شهادتم زندگی را با اختیار خودت ادامه بده. امیدوارم مرا ببخشی.

هیچ رهبری را در دنیا بهتر از امام خمینی نمی بینم و هیچ مکتبی را بهتر و کامل تر از مکتب اسلام نمی دانم و هیچ جنگی را شیرین تر از جنگ با متجاوزان نمی دانم .

ويژگي ها : قالی بافی -- * -- *
خاطرات و دل نوشته ها : شهادت

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "