حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید غلامرضا احمدی محمد آبادی

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

245


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : زین العابدین جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1347/03/10 محل تولد : کاشان
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : کاشان
تحصيلات : دوم متوسطه مذهب : شیعه
تاريخ شهادت : 1364/06/18 محل شهادت : اشنویه
نام عمليات : قادر محل دفن : گلزار شهدای محمد آباد کویر
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

غلامرضا در دهم خرداد 1347 در شهرستان کاشان و در خانواده ای متدین، پا به عرصه گیتی نهاد. او از اوان کودکی همراه با اولیای گرامی اش در جلسات مختلف مذهبی، قرائت و آموزش قرآن مجید و هم چنین مجالس عزاداری حضرت امام حسین (ع) شرکت می کرد. 

غلامرضا عشق به جهاد، مبارزه و شهادت در راه دفاع از حریم ولایت و ارزش های الهی و انسانی را از زمان طفولیت، در جان و روح لطیفش مستحکم نمود، به گونه ای که خود را برای جهادی عظیم در آینده نزدیک آماده ساخت.

وی پس از اتمام دوران ابتدایی، در حالی پای به مدرسه راهنمایی گذاشت که اوج انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) بود. غلامرضا عشق به ولایت و رهبرانقلاب اسلامی را با شرکت در راهپیمایی ها و پخش اطلاعیه های امام به ظهور رسانید و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در پایگاه بسیج، در حد توان خود، نسبت به پاسداری از نظام اسلامی تلاش و کوشش نمود.

دوران دفاع مقدس، آغاز حماسه های جاویدان این شهید گرانقدر بود. وی پس از حضور در دبیرستان امام خمینی (ره) و انتخاب رشته تجربی، مشغول تحصیل گردید؛ اما گویی روح بلند و سازش ناپذیر این نوجوان به مکان دیگری تعلق داشت و آن فضای روحانی و شهادت طلبی دانش آموزان دبیرستان و بالاخص همکلاسی هایش موجب شد پس ازاتمام پایه دوم تجربی دیگر نتواند در مدرسه بماند. لذا به حسب تکلیف و به فرمان امام خمینی  (ره) پس از امتحانات خرداد 1364 عازم جبهه های غرب کشور شده و هم چون یک بسیجی مخلص مشغول خدمت شد.

عشق به شهادت و وصال حضرت دوست، تحول عجیبی در غلامرضا ایجاد کرده بود. این نوجوان که سال ها قبل با امام و مقتدایش پیمان بسته بود، سر از پا نمی شناخت و سرانجام پس از سه ماه حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل در عملیات قادر در تاریخ 1364/6/18 به خیل عظیم شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع در غرب کشور، به آسمان ها عروج کرد. او در جوار مولا و امام خویش، حضرت امام حسین (ع) به میهمانی و هم جواری شهیدان سرافراز مفتخر گردید و پس از حدود پنج سال، پیکر مقدسش به وطن بازگشت و طی مراسم باشکوهی به خاک سپرده شد.

وصيت نامه :

عزیزان!

بهترین راه برای حفظ ارزش های انقلاب و نظام، تبعیت محض از ولایت فقیه و در رأس همه امام خمینی، این شخصیت بی نظیر، می باشد.

اگر روزی توانستیم این ولایت و تبعیت را درجان و روح خود تثبیت نماییم، آن روز هیچ دشمنی جرأت تجاوز به این مرز و بوم را حتی در فکر خود ایجاد نخواهد کرد.

ويژگي ها : ********--قرائت قرآن کریم، حضور در جلسات عزاداری امام حسین (ع)--*******
خاطرات و دل نوشته ها : ******

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 5