حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید اصغر اسلامي زاده

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

232


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : عليخان جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1338/11/15 محل تولد : آران و بيدگل
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : ديپلم مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1361/04/13 محل شهادت : سومار
نام عمليات : پدافندی محل دفن : گلزار شهدای محمد هلال بن علي (ع) آران
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

اصغر در سال 1338/11/15 در آران ديده به جهان گشود. بعد از طى دوران ابتدايى و ورود به مدرسه‏ راهنمايى، به علّت مشكلات مالى خانواده ترك تحصيل نمود ولى بعد از يك سال مجدّداً تحصيل را تا اخذ ديپلم، در سال 1359 ادامه داد.
 
او نوجوانى آرام و با پشتكار و خدمتگذار مردم بود. در طول مدّت عضويّت در شوراى محل، خدمات شايانى به مردم نمود. در مدّت 1/5 سال خدمت مقدّس سربازى، از طرف گروه مهندسى رزمى 411 بروجرد، در عمليّات‏ هاى مختلف از جمله آزاد سازى شهر بستان و سوسنگرد شركت كرد و به خاطر رشادت‏ هايش در جنگ، فرماندهان در ارتش درجه‏ گروهبان سومى را به او اعطا نمودند.
 
شور و عشق اصغر او را آرام نگذاشت تا اين‏كه در آخرين مرتبه‏ حضورش در جبهه‏ هاى جنگ، در حالى كه مشغول پاكسازى معبر در ميدان مين براى عبور رزمندگان بود، بر اثر انفجار مين به شهادت رسيد.

وصيت نامه :

به نام خداوندي كه حتی ذره‌اي از گناهان و اعمال شايسته ما را ثبت مي‌كند. 
 

اي عزيزاني‌ كه سخنان مرا مي‌شنويد!

آگاه باشيد كه زندگي دنيا شما را غافلگير نكند ... و اي کسانی که مي‌ خواهيد كه پايه‌ هاي اين انقلاب عظيم به رهبري امام خميني را سست گردانيد! بدانید كه صاحب اين انقلاب حضرت مهدي (عج) است و هيچ‌ گونه خدشه‌ اي به آن وارد نخواهد شد، چون خداوند پشتيبان این انقلاب و رهبر آن مي‌ باشد. 
 

... در ظلمت‌نشين و قضاوت كردن، مطابق با وجدان يك فرد شايسته و مسلمان نيست. اگر مي‌ خواهيد در دنيا و آخرت سرافراز باشید، گوش به فرمان رهبر باشيد كه نامش روح‌الله؛ هدفش لقاءالله؛ كتابش كلام‌الله؛ زبانش ذكرالله و بيانش رسول‌الله است.
 

 

پدر و مادرم!

خدا مي‌ داند كه چقدر به شما علاقه دارم و اكنون از كارهاي گذشته خود در طول زندگي سخت پشيمانم؛ از شما می خواهم مرا ببخشید.
 آخرین سخنم به مردم این است كه در هر حال وحدت خود را حفظ كنند ...

ويژگي ها : ***********--*************--نوجواني آرام و با پشتكار و خدمتگزار مردم
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "