حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید نجات اله افروز

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

240


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : اسداله جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1338/09/01 محل تولد : آران وبيدگل
وضعيت تاهل : متأهل  تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : ديپلم مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1360/06/21 محل شهادت : ارتفاعات بازي دراز
نام عمليات : پدافندی محل دفن : گلزار شهدای امامزاده محمد هلال بن علي (ع) آران
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

نجات اله در اول آذر 1338 در آران چشم به جهان گشود. در سن شش سالگی وارد دبستان شد و علاوه بر تحصیل، برای کمک به والدینش قالی می بافت. بعد از طی دوره ابتدایی، وارد مدرسه راهنمایی و دبیرستان شد و با موفقیت دوران تحصیل را تا دیپلم گذراند. او علاقه زیادی به مکتب و مذهب خود داشت و هر پنج شنبه شب در قرائت قرآن شرکت می کرد.

نجات اله پس از اخذ دیپلم، در آزمون سراسری شرکت کرد و در دانشکده فنی کاشان پذیرفته شد. یک سال از آن گذشته بود که انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) شروع شد و او نیز در تظاهرات علیه رژیم فعالانه شرکت داشت و یکی از افراد فعال محله بود که در مقابل رژیم می ایستاد. پس از آن که به فرمان امام (ره) سپاه تشکیل شد، او وارد سپاه کاشان شد و درطول خدمتش به مأموریت های مختلف اعزام گردید.

اولین مأموریت او به مدت سه ماه به ایرانشهر بلوچستان بود، پس از آن دو ماه در کاشان ماند که جنگ اشرار و ضد انقلاب در کردستان شروع شد و او به مدت دو ماه به کردستان رفت. وقتی جنگ تحمیلی آغاز شد، او داوطلبانه از طریق سپاه به جبهه آبادان در جنوب اعزام که در آنجا مجروح گردید. چند روزی بود از تخت بیمارستان مرخص شده بود که دوباره درخواست اعزام به جبهه آبادان می نماید ولی به علت مجروحیت، مانع رفتن او می شوند. بالاخره با اصرارفراوان با اعزامش موافقت می شود و مدت سه ماه متمادی در جبهه های آبادان می ماند.

دوستانش می گویند او هیچ وقت دوست نداشت در یک جا بماند، همیشه دنبال مأموریت های پرتلاطم بود. پس از مراجعت از آبادان با پیشنهاد خانواده اش ازدواج کرد ولی مجدداً در 1360/4/16 با مسئولیت فرماندهی گروهی از برادران رزمنده بسیجی به جبهه سر پل ذهاب اعزام شد و در 1360/6/21 در ارتفاعات بازی دراز به دیدار معبود و معشوق خویش شتافت.

وصيت نامه :

وظیفه ماست که امروز علیه آنهایی که قسمتی از جهان را به آتش و خون کشیده اند و کشت و کشتار راه انداخته اند، برای این که در چپاول ملت ها و بلعیدن سرمایه ها و دسترنج آنها بر یکدیگر سبقت گیرند و کشورهای ضعیف و عقب افتاده را تحت سلطه و اسارت خود درآورند، قیام کنیم و آن ها را نابود کنیم.

 

اما شما ای جوانان و دوستان!

هوشیار باشید و درست فکر کنید و در آغوش اسلام زندگی کنید. از اتلاف عمر و پرورش دادن خیالات خام در سرها بپرهیزید. مانند جوانانی باشید که درراه خدمت به اسلام، مخلص بوده اند و برای اهداف اسلام، دست از جان کشیدند و هم چون امام حسین (ع) باشید که برای حیات اسلام، خود را در کام مرگ افکند و تشنه جان داد.

 

پدر و مادرم!

من از شما یک سؤال دارم. آیا اگر شخصی امانتی به شما بسپارد، شما دلتان نمی خواهد هر چه زودتر این امانت را به صاحبش برگردانید؟ می دانم جواب می دهید : بلی. 

 

مادر و پدرم!

من امانتی بودم در نزد شما و شما این امانت را به صاحبش برگرداندید و فقط از خدا بخواهید که این قربانی ناقابل را از شما قبول کند.

ويژگي ها : قالي بافي--علاقه زياد به مكتب و مذهب--*******
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "