حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید قاسم افضلي

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

237


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : محمد جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1345/03/01 محل تولد : يزدل
وضعيت تاهل : * تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : * مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1366/04/03 محل شهادت : سردشت
نام عمليات : نصر 5 محل دفن : گلزار شهدای روستای يزدل
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

قاسم افضلی یکم خرداد ماه 1345 در خانواده ای مذهبی و متدّین در یزدل از توابع شهرستان آران و بیدگل متولّد شد. دوران طفولیّت را در دامن پدر و مادری رشد کرد که عشق به ائمّه  اطهار (ع) و اعتقاد به دین و مذهب در وجودشان شعله ور بود.
شش ساله بود که وارد مدرسه شد و ضمن درس خواندن، کار هم می کرد. او صبح ها مشغول کار بود و عصرها درس می خواند. قاسم در کارهای خیر و اجتماعی شرکت می کرد و با شروع نهضت اسلامی ایران در راهپیمایی ها حضوری فعال داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی با افراد منافق درگیر می شد و در مقابل آن ها ایستادگی می کرد.
 هنگامی که جنگ عراق علیه ایران شروع شد، خودش را برای حضور در میدان جنگ آماده کرد و پس از گذراندن دوره آموزشی، وارد جبهه شد. هر وقت که عزم سفر به جبهه می کرد اول رضایت کامل والدین را می گرفت و بعد راهی می شد.
او چندین مرتبه از طریق بسیج به جبهه اعزام شد و در عملیات های کربلای 4، فتح فاو و عملیّات ماووت عراق حضور داشت و در نهایت در این عملیات به شهادت رسید. 

وصيت نامه :

پدر و مادر مهربان!

اکنون که رفتن به جبهه واجب شرعی و یک تکلیف است، من خود را مسئول می دانم که به جبهه بروم و آن قدر به جبهه می روم تا انشاء الله بر دشمن موفّق شوم و اگر شهید شدم پیروزم، چرا که شهادت بهترین و بالاترین خواسته من است.
 

از برادران!

می خواهم ضمن درس خواندن به جبهه بروند، نماز را بر پا دارند.

 

از خواهران دینی!

می خواهم همانند حضرت زهرا (س) حجاب را رعایت کنند.

 

از ملّت عزیز!

می خواهم جبهه را سرلوحه کار خودشان قرار دهند و از نظر مالی و نیرو حمایت کنند.

 

اگر امروز از کمک به جبهه حمایت نکنید و قصور کنید آن چنان ضربه مُهلکی خواهیم خورد که نسل های آینده به ما خواهند خندید و باعث ضعف و نابودی اسلام خواهد شد.

 

سخنان امام را به جان و دل بخرید و هر چه ایشان فرمودند انجام دهید که همان مصلحت اسلام است.

 

از مردم!

می خواهم رعایت حال یتیمان و فرزندان شهیدان را بنمایند و به منافقین اجازه ندهند که در جامعه ، خود را نشان دهند و استادانی چون بهشتی ها، مطهری ها و ... را از ما بگیرند. امید است همگی رستگار شویم و دنیای آخرت را داشته باشیم.

ويژگي ها : *
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 6