حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید تيمور (عبداله) اقباليان

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

243


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : غلامرضا جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1345/01/01 محل تولد : ابوزيدآباد
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران وبيدگل
تحصيلات : ابتدايي مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1364/07/15 محل شهادت : غرب كشور
نام عمليات : پدافندي محل دفن : گلزار شهداي امامزاده عبداله (ع) ابوزید آباد
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

تیمور در اول فروردین 1345 در شهر ابوزیدآباد به دنیا آمد. وی تحصیل خود را تا پایان دوره ابتدایی ادامه داد و برای کمک به خانواده به شغل کشاورزی پرداخت و گاهی نیز به شغل کارگری در امور شیشه بری و نقاشی ساختمان هم می پرداخت.

دوران جنگ داوطلبانه عازم جبهه نبرد شد و در همان مرحله اول، از ناحیه پا به شدت مجروح و در بیمارستان شهید چمران شیراز بستری شد. به علت مجروحیت، از خدمت سربازی معاف شد ولی آرام نگرفت و مدتی بعد به عضویت جهاد سازندگی درآمد و در قسمت انتظامات آن مشغول خدمت شد. اوعضو فعال انجمن اسلامی روستا هم بود.

پس از مدتی به عضویت سپاه درآمد و از این طریق راهی جبهه های جنگ شد. او ماه ها در میدان جنگ با متجاوزین بعثی جنگید و مجدداً از ناحیه گردن و سینه مجروح شد تا این که در تاریخ 1364/7/15 در منطقه کردستان (ارتفاعات هزار قله) از ناحیه سر به شدت مجروح شد و به شهادت رسید.

وصيت نامه :

من چون دفاع را واجب می دانستم، برای یاری حسین زمان و دفاع از خاک پاک وطن عزیز و دفاع از ناموس، به جبهه های نبرد شتافتم. شهادت میوه ای است که نمی توان آن را کال و نارس از درخت چید. من به سوی محبوبم می روم تا شما زنده باشید. هرگز امام خمینی، رهبر جهانی را تنها نگذارید، چون خودتان گفته اید ما اهل کوفه نیستیم، حسین تنها بماند. حسین زمان را یاری کنید. خداوند به شما مؤمنین وعده ای داده است که روزی بر کفر پیروز خواهید شد و پرچم حزب الله در جهان به اهتزاز در می آید.

 

من نزد مادرم خجل هستم که نتوانستم درختی پر ثمر برای مادرم باشم تا در آینده از ثمر من، جامعه استفاده کند. از مادرم طلب عفو می کنم.

 

مادرجان!

دلم می خواهد درشهادت من خرسند باشید و خوشحال باش از این که فرزندت را در راه خدا دادی که باعث افتخار و سرافرازی من و تو در روز محشر است.

 

پدر مهربان!

زحمت هایت را فراموش نمی کنم دلم می خواست بزرگ که شدم به تو کمک کنم ولی خودت بهتر می دانی که من برای یاری حسین زمان به جبهه اعزام شدم. به بزرگیت مرا ببخش. اگر من در راه خدا رفتم امام حسین (ع) هم علی اکبرش را در راه خدا داد. تا آخرین قطره خون امام را یاری کنید.

 

من از ملت ایران می خواهم اگر همه کشته شدید و حتی یک نفر هم باقی بماند، آن یک نفر سینه سپر کند و تسلیم دشمن نشود، چون مؤمنین فقط تسلیم خدایند.

ويژگي ها : كشاورزي- كارگري در امور شيشه بري- نقاشي ساختمان--**********--************
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 5