حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید اصغر اقدسي يزدلي

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

238


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : فرهاد جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1342/01/01 محل تولد : روستاي يزدل
وضعيت تاهل : * تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : راهنمايي مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/05/02 محل شهادت : حاج عمران
نام عمليات : والفجر 2 محل دفن : روستای يزدل
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

اصغراقدسی یزدلی اول فروردین ماه 1342 در یزدل متولد شد. او در کودکی بسیار فعال و زرنگ بود و چنان اسب سواری می کرد که باعث تعجب همگان می شد و از همان زمان در کار کشاورزی به پدرش کمک می کرد.

اصغر در انجمن اسلامی و بسیج روستا جوانی بسیار فعال و پر تلاش بود و با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، عازم میدان جنگ شد تا کشورش را از اشغال دشمن متجاوز بعثی آزاد کند.

اصغر در چند عملیات علیه متجاوزان شرکت کرد تا این که در تاریخ 1362/5/2 و در عملیات والفجر 2 در منطقه غرب پیرانشهر (ارتفاعات حاج عمران) به شهادت رسید.

وصيت نامه :

شهادت آن چنان شیرین است که هر کسی نمی تواند این شیرینی را بچشد، مگر این که در خط امام باشد. اگر بخواهیم به الله برسیم، باید پیرو ولایت فقیه باشیم.

 

جوانان!

مبادا در غفلت بمیرید که حسین (ع) در حال جهاد و عبادت خدا شهید شد. مبادا شما در رختخواب ذلت بمیرید که ابوالفضل (ع) و قاسم (ع) در میدان نبرد به شهادت رسیدند. 

 

برادران انجمن اسلامی روستا!

وظیفه شما بالا بردن سطح فرهنگ جامعه و زنده نگهداشتن قوانین اسلام و عمل به آن و شناساندن این انقلاب به مردم جامعه است.

 

پدر و مادر گرامی ام!

از شما می خواهم مرا ببخشید که شما حق زیادی به گردن من دارید.

 

در جامعه همیشه به یاد شهیدان بودم و به خود می گفتم چرا من به جبهه نروم تا از مملکتم دفاع کنم؟ مگر عزیزتر از این جوانان هستم که جانشان را فدای اسلام و مملکت کرده اند؟

 

این مکتب اسلام است که انسان را می سازد و پرورش می دهد و راه را به او نشان می دهد و به ما ایمان می بخشد که هیچ گاه نترسیم و در برابر ظلم و ستم سر فرود نیاوریم و این شهیدان هستند که با خون خودشان ثابت کردند و خواهند کرد که هرگز زیر بار ظلم و بیداد صدام و صدامیان و اربابانشان آمریکا و شوروی و اسرائیل و فرانسه و دیگر ابر قدرت ها نخواهند رفت.

 

اگر دشمنان بخواهند انقلاب اسلامی را نابود کنند باید از روی جنازه های ما و دریای خون عبور کنند وگرنه خود نابود می شوند که نابود شدنی هستند.

ويژگي ها : *
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 6