حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید مصطفي اميدي بيدگلي

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

227


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : حسن جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1342/06/27 محل تولد : آران وبيدگل
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : ديپلم مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/05/01 محل شهادت : پيرانشهر
نام عمليات : والفجر 2 محل دفن : گلزار شهدای امامزاده هادي (ع) بیدگل
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

مصطفی در بیست وششم مهر ماه 1342 متولّد شد. وی شش ساله بود که وارد دبستان شد. مصطفی ضمن تحصیل، همواره در کارهای منزل، پدر و مادرش را یاری می کرد و از آنجا که رنج های خانواده را به خوبی درک می کرد، بدون آن که کسی او را مجبور کند، در تعطیلات به قالیبافی مشغول می شد. پس از اتمام دوره دبستان، وارد مدرسه راهنمایی شهید خدمتی (نظام وفا) شد. در این مقطع ازتحصیلات بود که در جلسات مذهبی دانش آموزان حضوری فعّال داشت. 

ورودش به دبیرستان با تظاهرات علیه رژیم منحوس پهلوی مقارن شد و همانند بسیاری از جوانان، در راه اندازی تظاهرات نقش بسزایی داشت .
 

ازخصوصیات اخلاقی او که زبانزد خاص وعام بود، خلق و خوی پسندیده همراه با تبسّم و سکوت او بود. به ندرت ناراحت می شد و فردی باگذشت بود. وقتی که امام فرمان داد جوانان در برداشت محصولات کشاورزی به کشاورزان کمک کنند مصطفی هم عازم دشت و صحراها شد و در هوای گرم و مشقّت آور همراه دیگر دانش آموزان به کشاورزان کمک می کرد .
 

علاقه زیادی به مطالعه کتب غیر درسی داشت و در کارهای فرهنگی فعّالیّت می کرد و به همین علّت درانجمن اسلامی دبیرستان یکی از فعّالین آن به شمار می رفت. 

وقتی دیپلم گرفت، یک سال از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران گذشته بود. تا قبل از این که به جبهه اعزام شود، همراه دیگر رفقایش به دیدار خانواده های شهدا و جانبازان می رفت. عشق و علاقه وافرش به نظام جمهوری اسلامی و دفاع از آن باعث شد که برای اوّلین مرتبه به سیستان و بلوچستان اعزام و در جهاد سازندگی مشغول شود.
 

پس از مدّتی برای ثبت نام در تربیت معلّم و دریافت دفترچه خدمت سربازی به آغوش گرم خانواده برگشت و پس از انجام امور اداری و استخدامی خود، به فکر حضور در بین رزمندگان جبهه های نبرد بود و روح پر خروشش آرام نگرفت. از این رو به پادگان آموزشی معرفی و پس از گذراندن دوره آموزشی به جبهه اعزام و در عملیات بیت المقدّس شرکت کرد و در این عملیات مجروح شد که پس از بهبودی نسبی مجدداً به جبهه اعزام و درعملیات والفجر مقدّماتی شرکت کرد .
 

نیمه دوّم ماه مبارک رمضان بود که از طرف بسیج برای اعزام به جبهه اعلام همگانی شد. ایشان هم با خیل بسیجیان به جبهه اعزام و درحالی که می رفت تا با پاکسازی میادین مین، راه را برای گردان های عمل کننده رزمندگان برای یورش به دشمن بعثی زبون باز کند، در تاریخ 1362/5/1 با ترکش خمپاره دشمن به آرزوی دیرینه اش که همان شهادت بود رسید.  

وصيت نامه :

پیام من به دانش آموزان ومحصلین عزیز این است که هرچه بیش تر به مطالعه بپردازید تا بتوانید در آینده هر چه بیش تر به اسلام و کشور اسلامی خدمت کنید و آگاه باشید که مبادا افراد منحرف و منافق شما را گول بزنند و خدای نکرده به انحراف بکشانند که این بزرگ ترین ضربه است که به اسلام وارد می آید .
 

پدر و مادر گرامی !

گر چه خیلی دلم می خواست که در میان شما باشم و از محبّت ها و دوستی های شما بهره مند شوم، لیکن اسلام به من اجازه نمی دهد که در خانه بمانم و کفّار به دین و کشور ما تجاوز کنند و امیدوارم که هم چنان که با رضایت کامل شما به جبهه آمده ام، اگر إن شاء الله به آرزوی دیرینه خود که همان شهادت در راه خداست رسیدم؛ هیچ گونه ناراحتی به خود راه ندهید که موجب خوشحالی دشمن شود و با شادی و خوشحالی خود، ضربه ای محکم به دشمنان اسلام بزنید.
 

معبودا !

مرگ مرا شهادت در راه خود قرار بده و مرا از گمراهی نجات بده .
 

محبوبا !

به من آگاهی شناختن راه پیامبران و ائمه؛ به دوستان، صداقت و بردباری و به مادرم، صبر فاطمه (س) گونه و به پدرم، پایداری و بردباری علی گونه (ع) و به برادرانم، مقاومت و به خواهرانم، پیام رسان خون شهیدان همانند زینب سلام الله علیها و به خویشان وآشنایان، شناخت و بینشی که راه را از چاه بشناسند و به مردم، شناختی که دست از وحدت خود برندارند و به مسئولین مملکت ما تعهد و به همه و همه ایمان عطا بفرما تا در راه تو و برای تو به عبادت مشغول باشیم .

ويژگي ها : قالي بافي - كشاورزي -- علاقه وافر به نظام جمهوري اسلامي ايران علاقه زياد به مطالعه كتابهاي غيردرسي -- خلق و خوي پسنديده همراه با تبسم و سكوت بود و به ندرت ناراحت مي شد.
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 5