حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید غلامعلي اناري

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

256


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : محمد علي جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1334/06/29 محل تولد : ابوزيد آباد
وضعيت تاهل : متأهل تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : * مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1360/03/05 محل شهادت : مريوان
نام عمليات : پدافندي محل دفن : گلزار شهداي امامزاده عبداله(ع) ابوزید آباد
ارگان اعزامي : بسیج نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

غلامعلی اناری بیست و نهم شهریورماه 1334 در خانواده ای مذهبی و در عین حال مستضعف در ابوزید آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل متولد شد. هر چند که او نتوانست تحصیلاتش را به اتمام برساند و اغلب کمک کارخانواده بود تا بتواند در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت والدین مؤثر باشد ولی با همان تحصیلات، از فعالیت هایی در حد توان خود در جامعه دریغ نمی کرد.

با پیروزی انقلاب اسلامی، در صحنه های مختلف انقلاب و تظاهرات و مجالس مذهبی شرکت داشت و از انقلاب و رهبری امام خمینی (ره) حمایت می کرد. هنگامی که دشمنان اسلام به وسیله صدام، جنگ را بر ایران تحمیل کردند، غلامعلی برای حضور در جبهه سر از پا نمی شناخت. همسر و فرزندان را به خدا واگذار کرد و خودش آماده نبرد شد و به جبهه های غرب کشور رفت. او در اولین اعزام به جبهه های مریوان،به فیض عظمای شهادت رسید.

وصيت نامه :

چون من در راه خدا می روم، مبلغ 5 هزار تومان را شام و شیرینی بدهید. (حقوق یک ماه یک رزمنده متأهل 2800 تومان بود).

برای من هیچ ناراحتی در کام خویش نداشته باشید.

من بچه هایم را به خدا می سپارم چون تنها پرستار خوب، خدا می باشد. خداحافظ همگی شما.

ويژگي ها : *************--************--*************
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 6

پاسخ به این نظر

ابوزيدآبادي

1394/08/12

مطالبي راجع به زندگينامه و وصيتنامه شهيد اناري را در اينجا ببينيد http://tnews.ir/news/48DF25866107.html