حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید ماشااله انتهايي آرانی

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

247


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : حسين جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1344/04/11 محل تولد : آران وبيدگل
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : ابتدايي مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/05/21 محل شهادت : ديواندره
نام عمليات : پدافندي محل دفن : گلزار شهداي امامزاده محمد هلال بن علی (ع) آران
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

ماشااله در یازدهم تیر 1344 در خانواده ای مذهبی و متدین در آران پا به عرصه وجود گذاشت. دوره ابتدایی را در مدرسه وثوق گذراند و بعد از تحصیلات ابتدایی، مشغول کمک به خانواده گردید. دوران نوجوانی او مصادف با شکل گیری مبارزات ملت مسلمان ایران، پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود. او همراه با برادران و دوستان خود در برنامه های شب جمعه پایگاه بسیج شهید چمران شرکت فعال داشت.

با آغاز جنگ تحمیلی علاقه زیادی داشت تا به جبهه برود ولی چون سنش کم بود با زحمت فراوان ثبت نام کرد. او در سن شانزده سالگی جهت گذراندن دوره آموزشی از طرف بسیج به پادگان آموزشی و بعد ازآن به لشکر 8 نجف اشرف اعزام شد. او مجدداً در پاسخ به ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام امت، از سوی بسیج به کردستان اعزام گردید و مدت دو ماه در مناطق کردستان به نبرد با دشمن پرداخت.

ماشاالله در 1362/3/23 یعنی در سن هفده سالگی به منطقه عملیاتی دیواندره کردستان، اعزام و بعد از 57 روز حضور در میدان های نبرد، در پاسخ به ندای حضرت حق، بار سفر بست و در 1362/5/20 با شهادت مظلومانه خود به ملکوت اعلا پیوست. پیکر پاک این شهید والا مقام در گلزار شهدای امامزاده هلال بن علی (ع) آران به خاک سپرده شد.

وصيت نامه :

ندارد

ويژگي ها : ************-- رفتن به جبهه --******************
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "