حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید علي باغباني آراني

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

231


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : علي اكبر جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1342/01/13 محل تولد : آران و بيدگل
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : ابتدايي مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/01/16 محل شهادت : سومار
نام عمليات : گروهك ضد انقلاب- غرب كشور محل دفن : گلزار شهداي امامزاده محمد هلال بن علي (ع) آران
ارگان اعزامي : بسیج نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

علی در سیزدهم فروردین 1342 (همزمان با بهار سیاسی ایران و شکوفایی انقلاب اسلامی) در یکی از خانه های همسایه داری و قدیمی محله بازار آران متولد شد. دوران علم و دانش خود را در دبستان بونصر آران آغاز نمود ولی بعد از دو سال خانواده اش به تهران کوچ کردند و او هم در دبستان لاهیجان شماره 1 (کوی نصر) ادامه تحصیل داد. دوران راهنمایی را به علت مشکلات مالی خانواده ترک کرد و به کارگری در رشته های مختلف مشغول شد.

با اوج گیری انقلاب اسلامی، درتظاهرات علیه رژیم شاه شرکت فعال داشت تا این که در هنگام ورود امام (ره) به وطن (دوزادهم بهمن 57) در مسیر فرودگاه تا بهشت زهرا حضور قابل توجهی داشت.

با شروع جنگ تحمیلی و شهادت چند تن ازدوستانش، به خصوص شهادت پسر عمویش جعفر، با این که هنوزخدمت سربازی اش فرا نرسیده بود، داوطلبانه به خدمت سربازی رفت. بعد از آموزش نظامی در کرمان،عازم جبهه سومار (غرب ایران) شد و در گردان 805، دیده بانی را بر عهده گرفت. وقتی در یکی از عملیاتهای نفوذی رزمندگان اسلام علیه متجاوزان، هشت نفر از همرزمانش به شهادت رسیدند و پیکر پاکشان زیر آتش دشمن ماند، داوطلبانه، با استفاده از تاریکی شب و با رشادتی خاص، جنازه آن عزیزان را به عقب منتقل کرد و مورد تشویق فرمانده خود قرار گرفت.

سرانجام در مقابله با تک شبانه دشمن، مورخ 1362/1/16 در حالی که دشمن را به رگبار می بست، از ناحیه پا به شدت مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن قرار گرفت و به علت شدت جراحات و خونریزی، قبل از این که او را به پایین تپه منتقل کنند، در ساعت 22 ندای حق را لبیک گفت و به دیار معبود شتافت.

وصيت نامه :

« مپندارید آنهایی که در راه خدا کشته می شوند مرده اند، بلکه آنها زنده اند و نزد خدایشان روزی می خورند»

 

خدایا!

این قطره اشک ناچیز و جان ناقابل مرا برای گسترش اسلام به حضور بپذیر...

حال که به جبهه رفته و پا در چکمه کرده ام و سینه دشمن را نشانه می روم، نه به خاطر کینه و دشمنی، بلکه برای احیای دینم و دفاع از انقلاب است ... از خداوند یاری می طلبم تا هر گلوله ای که به تنم می خورد، به یاد او تحمل کنم و اگر هم کشته شوم چه سعادتی بهتر از آن که در نزد اویم...

 

پدر مهربانم!

می دانم که در زندگی به من خیلی نیاز داشتی ولی افتخار کن که این نیاز را در راه خدا دادی...

 

مادرم!

برای مادر خیلی سخت است که فرزند خود را از دست بدهد. می دانم که نتوانستم زحمات شما را جبران کنم ولی مرا ببخشید. خداوند را شکر کن که این امانت را نوزده سال خوب نگهداری کردید و به صاحبش بازگرداندید و در این امتحان، فاطمه وار مقاومت کردید و قبول شدید.

 

خواهرانم!

همان گونه که زینب برادر خود را ازدست داد و صبر کرد، شما هم زینب گونه عمل کنید و برادر کوچکم را طوری تربیت نمایید تا راهی را که پیمودم ادامه دهد و آماده مبارزه علیه دشمنان اسلام در هر زمان و مکان باشد.

 

دوستانم!

سنگرهای مسجد را خالی نکنید و همیشه گوش به فرمان امام و رهبرتان باشید.

ويژگي ها : كارگري در رشته هاي مختلف --*********--**********
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "