حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید علي محمد برادران آرانی

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

228


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : حسن جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1348/06/10 محل تولد : آران 
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : راهنمايي مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/04/30 محل شهادت : حاج عمران
نام عمليات : والفجر2 محل دفن : گلزار شهداي امامزاده محمد هلال بن علی (ع) آران
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

علی محمد در اول فروردین 1346 در یکی از محله های آران پای به عرصه وجود نهاد. خانواده اش نام او را علی محمد نهادند. او که پنجمین فرزند خانواده بود در سن شش سالگی به مدرسه رفت. سال چهارم ابتدایی بود که انقلاب اسلامی آغاز شد و او نیز مانند دیگر کودکان و نوجوانان این مرز و بوم برای اعتلای حق و اعتراض به بیداد گری ها، فساد و ظلم دستگاه حکومتی پهلوی در راهپیمایی ها شرکت  می کرد و نفرت و بیزاری خود را از حکومت وقت نشان می داد.

ابتدای سال تحصیلی 1357 به علت اوج راهپیمایی ها و نابسامانی ها و شرایط آن زمان، مدارس تعطیل شد و تا پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 ادامه داشت. علی محمد با بازگشایی مدارس بعد از پیروزی انقلاب دوباره به مدرسه رفت و با پشتکار فراوان به تحصیل ادامه داد. او همراه با تحصیل برای کمک به خانواده خود قالیبافی می کرد و درعین حال دوران دبستان و راهنمایی را با نمرات عالی پشت سر گذاشت.

علی محمد برای تحصیل از کم ترین امکانات برخوردار بود ولی این امر نتوانست مانع تحصیل او شود، چرا که با تمام وجود این نکته را دریافته بود که علم و دانش، شکوفایی و پیشرفت را برای هر جامعه ای به ارمغان می آورد.

با آغاز جنگ تحمیلی دشمنان انقلاب علیه ایران اسلامی او نیز مانند میلیون ها ایرانی دیگر مشتاق رفتن به مرزها و نبرد با دشمنان بود و عشق رفتن به سوی میدان و نیل به محبوب لحظه ای او را آرام نگذاشت ولی تنها مانع رفتن او کمی سن قانونی اش بود که سرانجام با تغییراتی در شناسنامه اوایل مهر 1361 خود را به جبهه رساند.

او با اعزام به جبهه های غرب در عملیات والفجر 2 شرکت نمود و در منطقه حاج عمران به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش ده سال در این مناطق باقی ماند تا این که در دی 1373 پیکر مطهرش به وطن بازگشت تا در جوار سایر شهیدان گلزار شهرستان آران و بیدگل به خاک سپرده شود.

وصيت نامه :

به نام خدا و با سلام به رهبر کبیر انقلاب، امام امت، خمینی بت شکن.

شهادت، شربت گوارایی است که شهید به واسطه نوشیدن آن عطش قلبش خاموش می شود و ما به گفته حضرت علی (ع) باید در دریای خون شناور شویم تا به ساحل حقیقت برسیم و خوشا به حال آنان که تا پای جان برای رسیدن به این ساحل حق و حقیقت تلاش می کنند.

 

ای خانواده عزیزم!

می دانید که نبرد با کفر است و احتمال دارد که شهید شوم. اگر خبر شهادت من به شما رسید، در فراق من ناراحت نشوید و خدا را شکر کنید که فرزندتان در راه خدا گام برداشته است، صبر پیشه کنید.

 

وصیتم به پدرعزیزم : پدرم!

اگر خبر شهادت من به شما رسید، علی گونه رفتار کن و همچون کوهی استوار در برابر طوفان حوادث ایستادگی کن، زیرا استقامت تو باعث شکست کفار و ظالمین می شود.

 

مادرعزیزومهربانم!

 تو نیز همچون زینب (س) و فاطمه (س) ایستادگی کن و نگذار مکر و حیله شیطان شما را فریب دهد.

 

خواهرانم!

تنها وصیتی که به شما دارم این است که حجاب اسلامی را رعایت کنید، زیرا ضربه ای است محکم بر دهان یاوه گویان شرق و غرب.

 

خواهرانم!

سیاهی چادر شما برای دشمن از شمشیر برنده تر است، پس بکوشید این کار مهم را درست انجام دهید.

 

ای برادرانم!

شما هم تا آنجا که در توان دارید، در سنگرهای مساجد یا در جبهه و در هر سنگری که می توانید، این انقلاب را یاری کنید، زیرا این سعی و کوشش شما گامی است مهم و مؤثر. انشاالله مرا حلال کنید و بر این مرگ بزرگ افتخار کنید.

 

وصیتم به دوستان و آشنایانم!

کاری کنید که هوای نفس و نفس اماره بر شما غلبه نکند، بلکه شما بر آن غلبه کنید.

 

شما ای مردم شهید پرورآران و بیدگل!

در سنگرهای مساجد فعالیت کنید و نماز عبادی - سیاسی جمعه را ترک نکنید که این یک وحدتی است ارزنده بر پیکر دشمنان.

شهادت را مرگی با عزت بدانید به فرموده استاد شهید مرتضی مطهری : «شهادت تزریق خون است بر پیکر اجتماع» یعنی شهید در جامعه مانند گردش خون است در پیکر انسان. اگر گردش خون انسان دچار مشکل شود، مرگ حتمی است؛ اگر شهادت در یک جامعه اسلامی نباشد، آن جامعه ناقص می شود.

در پایان از همه مردم شهید پرورمی خواهم که شعار همیشگی خود را فراموش نکنید. والسلام

ويژگي ها : قالي بافي --************--********
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "