حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

آقای زورو (zorro)

تفریحات رزمندگان

تعداد بازدید : 303

تاریخ ثبت : شنبه 7 شهريور 1394


 

آقای زورو (zorro)

جثه‌ ریزی‌ داشت‌ و مثل‌ همه‌ بسیجی ها خوش‌ سیما بود و خوش‌ مَشرَب‌. فقط‌ یک‌ کمی‌ بیشتر از بقیه‌ شوخی‌ می‌ کرد. نه‌ اینکه‌ مایه‌ تمسخر دیگران‌ شود که‌ اصلاً این‌ حرف ها توی‌ جبهه‌ معنا نداشت‌. سعی‌ می‌ کرد دل‌ مؤمنان‌ خدا را شاد کند.
 

از روزی‌ که‌ آمد اتفاقات‌ عجیبی‌ در اردوگاه‌ تخریب‌ افتاد. لباس های‌ نیروها که‌ خاکی‌ بود و در کنار ساکهایشان‌ افتاده بود، شبانه‌ شسته‌ می‌ شد و صبح‌ روی‌ طناب‌ وسط‌ اردوگاه‌ خشک‌ شده‌ بود. ظرف‌ غذای‌ بچه‌ ها هر دو، سه‌ تا دسته‌، نیمه‌ های‌ شب‌ خود به‌ خود شسته‌ می‌ شد. هر پوتینی‌ که‌ شب‌ بیرون‌ از چادر می‌ ماند، صبح‌ واکس‌ خورده‌ و برّاق‌ جلوی‌ چادر قرار داشت‌...
 

او که‌ از همه‌ کوچکتر و شوختر بود، وقتی‌ این‌ اتفاقات‌ جالب‌ را می‌ دید، می‌ خندید و می‌ گفت ‌: " بابا این‌ کیه‌ که‌ شب ها زورو بازی‌ در میاره‌ و لباس‌ بچه‌ ها و ظرف‌ غذا را می‌ شوره‌؟" و گاهی‌ هم می‌ گفت‌ : "آقای‌ زورو، لطف‌ کنه‌ و امشب‌ لباس های‌ منم‌ بشوره‌ و پوتین هام‌ رو هم‌ واکس‌ بزنه‌."
 

بعد از عملیات‌، وقتی‌ "علی‌ قزلباش‌" شهید شد، یکی‌ از بچه‌ ها با گریه‌ گفت‌ : "بچه‌ها یادتونه‌ چقدر قزلباش‌ زوروی‌ گردان‌ رو مسخره‌ می‌ کرد؟ زورو خودش‌ بود و به‌ من‌ قسم‌ داده‌ بود که‌ به‌ کسی‌ نگم‌."

 

گردآوری: عبدالرحیم سعیدی راد

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : سایت شهید صیادیان