حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

افضل الساعات

تفریحات رزمندگان

تعداد بازدید : 315

تاریخ ثبت : شنبه 7 شهريور 1394


 

افضل الساعات

داخل‌ چادر، همه‌ بچه‌ها جمع‌ بودند. می‌ گفتند و می‌ خندیدند. هر کسی‌ چیزی‌ می‌ گفت‌ و به‌ نحوی‌ بچه‌ها را شاد می‌ کرد. فقط‌ یکی‌ از بچه‌ها به‌ قول ‌معروف‌ رفته‌ بود تو لاک‌ خودش‌! ساکت‌ گوشه‌ای‌ به‌ کوله‌ پشتی‌ اش‌ تکیه‌ داده‌ بود و فکورانه حالتی‌ به‌ خود گرفته‌ بود. گویی‌ در بحر تفکر غرق‌ شده‌ بود! هرکس‌ چیزی‌ می‌ گفت‌ و او را آماج‌ کنایه‌ ها و شوخی‌ های‌ خود قرار می‌ داد! اما او بی‌ خیال‌ِ آنچه‌ می‌ گفتیم‌، نشسته‌ بود.


یکباره‌ رو به‌ جمع‌ کرد و گفت‌ : "بسّه‌ دیگه‌، شوخی‌ بسّه‌! اگه‌ خیلی‌ حال‌ دارین‌ به‌ سؤال‌ من‌ جواب‌ بدین‌". همه‌ جا خوردند. از آن‌ آدم‌ ساکت‌ این‌ نوع‌ صحبت‌ کردن‌ بعید بود. همه‌ متوجه‌ او شدند.
گفت : "هر کی‌ جواب‌ درست‌ بده‌ بهش‌ جایزه‌ می‌ دم‌".
بچه‌ها هنوز گیج‌ بودند و به‌ هم‌ نگاه‌ می‌ کردند که گفت : " آقایون‌ افضل‌ الساعات‌ (بهترین‌ ساعت ها) کدام‌ است‌"؟
پچ‌ پچ‌ بچه‌ها بلند شد. به‌ هم‌ نگاه‌ می‌ کردند. سؤال‌ خیلی‌ جدّی‌ بود، یکی‌ از بچه‌ ها گفت‌ : "قبل‌ از اذان‌، دل‌ نیمه‌ شب‌، برای‌ نماز شب‌"

با لبخندی گفت: "غلطه‌، آی‌ غلطه‌، اشتباه‌ فرمودین‌"
دیگری گفت : "می‌ بخشین‌، به‌ نظر من‌ اذان‌ صبح‌ وقت‌ نماز و..."!
گفت: " بَه‌َ، اینم‌ غلطه‌!"
هر کدام‌ ساعتی‌ خاص‌ را براساس‌ ادراکات‌، اطلاعات‌ و برداشت‌ های‌ خود گفتند. نیم‌ ساعتی‌ از شروع‌ بحث‌ گذشته‌ بود، هر کسی‌ چیزی‌ می‌ گفت‌ و جواب‌ او همچنان‌ "نه‌" بود.


همه‌ متحیر با کمی‌ دلخوری‌ گفتند : "آقا حالگیری‌ می‌کنی‌ ها، ما نمی‌دونیم‌."
و او با لبخندی‌ زیبا گفت‌: "از نظر بنده‌ بهترین‌ ساعت ها، ساعتی‌ است‌ که‌ ساخت‌ وطن‌ باشد و دست‌ کوارتز و سیتی‌ زن‌ و سیکو پنج‌ رو از پشت‌ ببنده‌!" 

 

با خنده‌ از جا بلند شد و رفت‌ تا خودش‌ را برای‌ نماز ظهر آماده‌ کند.


به نقل از رضا فدافی‌

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : سایت شهید صیادیان