حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید اصغر پیردهقان (احمدي)

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

227


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : رضا جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1344/01/01 محل تولد : آران 
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : اول دبيرستان مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/05/10 محل شهادت : غرب كشور- پيرانشهر
نام عمليات : والفجر 3 محل دفن : گلزار شهداي امامزاده هلال بن علی (ع) آران
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

اصغر در اول فرودين 1344 در خانواده ای مذهبی در آران متولد شد. دوران تحصيل را تا اول دبيرستان سپری كرد ولی به خاطر علاقه زياد به دروس حوزوی و لباس مقدس روحانيت، روانه حوزه علميه شد. نكته مهم در اين دوران برای او، علاوه بر فراگيری علوم دينی، خودسازی و كسب ملاك های ايمانی و اعتقادی بود كه با اعمال خود به ظهور رساند.

با آغاز تجاوز دشمن به ميهن اسلامی ديگر نتوانست بی تفاوت بماند و فقط به كسب دروس حوزوی پرداخت. لذا با اين كه شانزده سال بيشتر نداشت در اسفند 1360 به همراه داماد خانواده شان (روحاني شهيد اصغر مدبر) برای شركت در عمليات فتح المبين، عازم مناطق عملياتی جنوب شدند.

در آن عمليات، داماد خانواده (اصغر مدبر) به شهادت رسيد و جنازه او پيدا نشد. اصغر هم با بدنی مجروح به خانه برگشت. مجدداً چند ماه بعد در عمليات رمضان شركت كرد و مجروح شد. اصغر برای بار سوم پس از شركت در عمليات محرم مجروح گشت.

انگار او به درجه ای از معرفت و شعور رسيده بود كه بهترين مدرسه كسب علم و معرفت الهی را جبهه نبرد با دشمن متجاوز می دانست؛ لذا برای آخرين بار بعد از ماه مبارك رمضان، در سال 1362 عازم مناطق جنگی شد و در عمليات والفجر 2 شركت كرد و به آرزوی حقيقی خود، يعنی شهادت نايل آمد.

وصيت نامه :

« الذين آمنوا يقاتلون في سبيل الله...»

وظيفه ما صيانت ازاسلام است؛ چه بكشيم و چه كشته شويم، پيروزيم. امام خميني(ره)

 

خداوندا!

من تو را سپاسگزارم كه پس از گذراندن شانزده سال دوران نادانی و ايام فطور بودن دراميال دنيايی و شهوانی، به سوی نور و سعادت (حوزه علميه قم) و اكنون به جبهه های نبرد رهنمون كردی.

 

پدر و مادر عزيزم!

مرا ببخشيد. دوست دارم به شهادتم سر به سجده نهيد و خدا را شكر كنيد و به شهادت فرزندتان افتخار نماييد كه خداوند هديه شما را پذيرفته است؛ چرا كه با اين كار پيروی عملی خود را به امام حسين (ع) اثبات نموده ايد.

 

مادرجان!

اگر جنازه ام سر در بدن نداشت و يا قطعه قطعه شد، ناراحت مباش كه آرزوی من بوده تا به مولايم امام حسين (ع) و علي اكبرش (ع) اقتدا كنم و اگر جنازه ام به دست شما نرسيد، غمگين مباش كه ما پيرو مكتب زهرا (س) هستيم.

 

خواهرانم!

هم چون زينب (س) صابر، استوار و پيام رسان خون شهيدان باشيد. از زينب (س) درس بگيريد كه در واقعه كربلا فرزند خودش هم شهيد شده بود ولی همه جا از حسين (ع) و رهبرش سخن می گفت.

 

دوستانم!

به اين سخن امام علی (ع) توجه كنيد كه مي فرمايند : «از گناه كردن در خلوتگاه ها بپرهيزيد كه خداوند شاهد اعمال ماست». به آن عمل نماييد.

 

برادران و خواهران!

به عهد و پيمانی كه با امام و رهبرتان بسته ايد، پايبند بوده و هميشه پيرو ولايت فقيه باشيد، در غير اينصورت روز ذلت و بدبختی فرا خواهد رسيد. پيرو روحانيت در خط امام باشيد تا از اسلام جدا نشويد ... مشكلات دنيوی عامل خستگی شما نشود كه امام صادق (ع) مي فرمايند : "انسان مؤمن مانند كفه ترازوست، هر چه بر ايمانش اضافه شود مشكلات و بلايايش زياد می شود".

 

بهشت را جز با اطاعت فرمان الهی و تحمل سختی ها و مشكلات در راه اسلام ندهید. همان طوری كه پيامبر (ص) سه سال در شعب ابی طالب در تبعيد محاصره اقتصادی قرار گرفت و مقاومت كرد.

 

خواهران عزيز!

سنگر و سلاح شما حجاب است. از حضرت فاطمه (س) درس بگيريد كه در لحظات مرگ و آخر عمر ناراحت بود كه نامحرم ممكن است حجم بدن او را (داخل كفن) ببيند.

 

شما ای منافقان و كسانی كه اعمال ضد اسلام و ضد خلق انجام می دهيد!

لااقل به خاطر ايرانی بودن و برای حفظ كشورتان دست از اين اعمال برداريد.

 

ای جنايتكاران آدم كش!

بدانيد كه ما از سلاح های شما هراسی نداريم . ما با يقين به اين كه دفاع ازاسلام به قيمت ريختن خون تمامی ما عملی می شود، حركت می كنيم؛ از چه بترسيم؟

 

مردم ايران!

با حضور در مجالس و اجتماعات نظام جمهوری اسلامی ايران، راهپيمايی ها، نمازجمعه و ... تيری در چشم منافقان و دشمنان نظام باشيد .

ويژگي ها : **********--علاقه زياد به دروس حوزوي و لباس مقدس روحانيت--*********
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "