حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید ماشااله پينه دوزي نوش آبادی

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

244


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : عباس جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1346/03/15 محل تولد : نوش آباد
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران وبيدگل
تحصيلات : ديپلم مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1363/02/27 محل شهادت : سنندج - محور ديواندره
نام عمليات : گروهك ضد انقلاب- غرب كشور محل دفن : گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) نوش آباد
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

ماشااله در 15 خرداد 1346 در نوش آباد، در خانواده ای متوسط و مذهبی به دنيا آمد. او دوران طفوليت را در كنار خانواده خود سپري نمود و در پنج سالگي وارد مدرسه شهيد ناصر فكري شد. پس از گذراندن دوره ابتدايي، وارد مدرسه راهنمايي شهيد نوحي نوش آباد گرديد و اين دوره را نيز با موفقيت به پايان برد. ماشااله در اوقات فراغت يا در مجالس دعا و نماز شركت مي كرد و يا در كتابخانه شهيد سجادي به مطالعه مي پرداخت. هنگام تعطيلي مدارس، در كنار پدرش در صحرا كار مي كرد.

او پس از پايان دوران راهنمايي، وارد دبيرستان شهيد راحمي نوش آباد شد و در سوم دبيرستان در چند نمايشنامه نيز كه براي ارشاد مردم روي صحنه آمده بود، فعاليت مؤثري داشت و نقش اول را بازي مي كرد. او كلاس سوم دبيرستان را گذراند و سپس ازطريق بسيج نوش آباد به اصفهان رفت و پس از گذراندن دوره آموزشي، در 19 فروردين 1363 براي مرخصي به نوش آباد آمد كه پس از پنج روز مرخصي به كردستان اعزام شد.

ماشااله در اين مدت طي نامه هايي كه براي هم كلاسي ها و معلمان خود مي نوشت همه را به تعجب وا مي داشت و هر نامه اي كه مي نوشت، مشوق عده اي براي جبهه و جنگيدن با كفار و منافقان بود تا اين كه پس از دو ماه مبارزه با اشرار منافق در كردستان، در پاكسازي محورهاي ديواندره در كردستان به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

وصيت نامه :

باسم رب الشهدا و الصديقين

 «در راه خدا براي جنگ با كافران، سبكبار و مجهز بيرون شويد، (فوج فوج، سوار يا پياده، آسان يا مشكل) كه براي شما بسي بهتر خواهد بود اگر مردمي با فكر و دانش باشيد»

 

مردم مسلمان!

بدانيد كه من آگاهانه در اين راه قدم نهاده ام، چرا كه خون شهيدان از هابيل تا حسين (ع) و تا شهداي كربلاي غرب و جنوب ايران، صدايم مي زنند كه چيست تو را و براي چه نشسته اي؟

آخر ما در زماني زندگي مي كنيم كه ظلم، سراسر جهان را فراگرفته است و ما بايد آن قدر خون بدهيم تا اسلام عزيزمان با ظهور حضرت مهدي (عج) پيروز شود و قسط و عدل الهي در سايه توحيد برقرار گردد.

 

مادر مهربان و پدر گراميم!

مي دانم كه در انتظار آمدن من لحظه شماري مي كنيد ولي چه مي كردم در زماني كه خداوند مرا به ميهماني دعوت كرد و من عاشقانه به ملاقات خدا شتافتم و اميدوارم كه گناهان و اشتباهات زيادي كه در عمر كوتاهم انجام دادم، ببخشيد.

 

برادران رزمنده ام!

سلاح هايتان را برگيريد و گروهي يا انفرادي عليه كفر بجنگيد. آري برادرم! تفنگ را بر شانه ات سخت بفشار، نفس را حبس كن، با چشمان تيز خوب نشانه بگير و انگشتانت آماده شليك، آن گاه انديشه خويش را با گلوله تفنگت بر سينه دشمن سخت بكوب و براي حفظ قرآن و اسلام نبايد لحظه اي را به لحظه ديگر فروخت. بايد در لحظه ها با خون حماسه آفريد.

 

اي شيران خروشان!

با دست هاي پرتوانتان سلاح آتشين برگيريد و قلب سپاه كفر را با آتش خويش بسوزانيد كه او مزدور است.

 

اي جوانان و اي نوجوانان دانش آموز!

سنگر مدارس را همچون سنگر مساجد و سنگر مساجد را محكم تر از سنگر جبهه هاي جنگ نگه داريد كه به راستي ما شعار خدا، قرآن، خميني، استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي را در جريان مبارزه خود از كلاس ها گرفتيم و اكنون به ميدان جنگ مي رويم، پاسش مي داريم تا كلاس ها هم چنان سنگري باشد براي آموختن اين شعارها به آيندگان . والسلام.

ويژگي ها : ***********--شركت در مجالس دعا و نماز- مطالعه--*********
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "