حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید ابوالفضل تاريخي ابوزيدآبادي

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

239


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : هادي جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1344/08/13 محل تولد : ابوزيدآباد
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : 0
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : علوم کشاورزی - دانشگاه کبوترآباد اصفهان مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/08/13 محل شهادت : جزیره ام الرصاص - ارتفاعات الله اکبر
نام عمليات : والفجر 4 محل دفن : گلزار شهداي امامزاده عبداله (ع) ابوزید آباد
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

ابوالفضل در سیزدهم آبان ماه 1344 در خانواده ای مذهبی و متدین به دنیا آمد. او به درس و تحصیل علاقه زیادی داشت و فردی کنجکاوو و تیز هوش بود. او هنگام فراغت از درس بیشتر اوقات خود را صرف کارهای هنری و کشیدن نقاشی می کرد و به داستان نویسی و تئاتر نیز علاقه وافری داشت.
 

از ویژگی اخلاقی ایشان بود که بسیار مهربان، با مردم صمیمی و خوش اخلاق بود. در کارها با افراد فهمیده و مردم مشورت می کرد و پیوسته در ارتباط با مردم و اجتماع بود. اگر از فردی چند روز بی خبر می ماند احوال پرس ایشان می شد و به دلیل این روحیات همواره مورد تحسین اطرافیان قرار می گرفت. با افراد به صورت منطقی به بحث و گقتگو می پرداخت و سعی داشت با دلیل و برهان طرف مقابل را قانع کند. وی همواره دیگران را به اسلام دعوت می کرد اما با افراد ضد انقلاب به هیچ عنوان سازش نداشت. به مسائل دینی و اعتقادی اهمیت فراوان می داد و در مراسم های فرهنگی و مجالس دعا حضور فعال داشت.

 

با شروع جنگ عراق علیه ایران شور دیگر در او پیدا شد و از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاشان عازم جبهه شد. هنگام عزیمت به جبهه توصیه می کرد الان موقعی است که ما امتحان می شویم؛ کسانی که می خواهند از این امتحان الهی که بسیار سخت و دشوار است سربلند بیرون آیند باید در جبهه حضور پیدا کنند. او حدود شش ماه در کنار همرزمانش عاشقانه جنگید تا سرانجام در عملیات والفجر 4 در ارتفاعات الله اکبر به آرزوی دیرینه اش رسید و شربت شهادت نوشید. با شهادت مظلومانه او موج عظیمی در شهر ایجاد شد و بسیاری از افراد با درس گرفتن از او رهسپار جبهه شدند تا از کشور خویش در برابر بیگانگان دفاع کنند.

وصيت نامه :

«کسانی که به پروردگارشان ایمان آوردند و برای برقراری دین خدا از دیارشان هجرت می کنند و برای بقا و پایداری قرآن با جان و مالشان در راه خدا جهاد می کنند بزرگترین درجه و مقام را نزد خداوند کریم دارند و به راستی که آنان رستگارند» .
 

با نام الله پاسدار خون شهیدان و با درود و سلام به پیشگاه مقدس یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و با عرض سلام خدمت نایب بر حقش حسین زمان خمینی بت شکن و با درود فراوان به شما عزیزانی که راهشان را ادامه خواهید داد.
 

اکنون که با شروع جنگ بین مسلمین و کفار، آبرو و حیثیت اسلام عزیزمان در معرض خطر قرار گرفته است وظیفه خود دانستم که با شرکت در این جنگ حق علیه باطل جان خود را فدای حق تعالی نمایم. ای کاش مدام زنده می شدم و مدام در همین راه جان خود را فدا می نمودم. خون و عدالت و حق و آزادی و شرف، هنوز به دست ستمگران باطل و دیکتاتور بی شرافت ریخته می شود و یک عده افراد سکوت کرده اند.


ای مسلمین جهان !

این خون ها هنوز خشک نشده و جوشان است. فریاد هل من ناصر حسین زمان همچنان به گوش می رسد. قافله حسین زمان رو به کربلای خونین در حرکت است. این قافله بی شک پیروز است. می خواهید در پیروزی این قافله چه نقشی داشته باشید؟


ای پدر و مادر گرامی ام !

شما که فرزندتان را در این قافله که قافله اسلام است از دست داده اید، تنها به وظیفه خود عمل کردید و در پیروزی این قافله نقش دارید. سعی کنید خود را برای شرکت بیشتر در این قافله آماده کنید. از این که من دیگر در بین شما نیستم ناراحت نباشید. اگر خواستید برایم گریه کنید مانعی ندارد؛ برای مظلومیت حسین (ع) گریه کنید که ما هر چه داریم از اوست.


برادران و خواهرانم !

در شهادت من صبر پیشه کنید و اگر از من بدی دیدید و حقی بر گردنم دارید حلالم کنید و از دیگران برایم حلالیت بطلبید.


ای امت شهید پرور!

راه شهیدان را ادامه دهید و بگذارید فرزندانتان به جبهه بیایند و جای ما و دیگر شهیدان را پر کنند و همیشه در خط رهبر کبیرمان امام خمینی (ره) حرکت کنند و در جلسات دعا و نماز جماعت حتماً شرکت کنند و همیشه در جبهه باشند.

ويژگي ها : **********--*************--************
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طلایه داران عشق "