حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید علي اصغر توسلي نوش آبادی

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

267


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : محمد جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1346/03/08 محل تولد : نوش آباد
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : * مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/08/06 محل شهادت : پنجوین عراق - مریوان
نام عمليات : والفجر 4 محل دفن : گلزار شهداي امامزاده محمد (ع) نوش آباد
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *

زندگي نامه :

علی اصغر در هشتم خرداد ماه 1346 در خانواده ای مذهبی و مستضعف پا به عرصه وجود گذاشت و از کودکی در خانواده اش تحت تربیت مذهبی قرار گرفت . وی همیشه برخوردهای متین و چهره ای بشّاش داشت و این در حالی بود که خود و خانواده اش با سختی زندگی می کردند .
او فردی قانع و با کم ترین امکانات زندگی را می گذراند و در عین حال بهترین و بیش ترین بازدهی را در زندگی خود و جامعه اش داشت .
علی اصغر دوران ابتدایی را در مدرسه محتشم با موفّقیّت به پایان رساند و دوران راهنمایی را هم در مدرسه احسان روحی سپری کرد .
با شروع تظاهرات علیه رژیم شاه، در راهپیمایی ها حضوری فعّال داشت و در پخش اعلامیه های امام خمینی و تصاویر ایشان فعّال بود . پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جهاد سازندگی و بسیج حضوری مستمر داشت .
با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، خواستار اعزام به جبهه شد ولی به علّت کمی سنّش مانع او شدند ولی اصرار او باعث شد که در سال 1360 به جبهه های غرب کشور اعزام شود .
اوّلین اعزام او پنج ماه طول کشید و در دوّمین اعزام به جنوب رفت و در عملیات بیت المقدّس برای فتح خرمشهر شرکت کرد و مجروح شد .
پس از مدّتی بستری و بهبودی نسبی، برای سوّمین مرتبه برای عملیات رمضان اعزام شد و برای چهارمین اعزام به مدّت شش ماه در منطقه عملیاتی دارخوین بود و در اعزام پنجم که آخرین اعزام او بود هرچند که با رفتن او به جبهه مخالفت شد ولی توجهی نکرد و اصرار بر رفتن داشت .
علی اصغر در نهایت در تاریخ 1362/6/2 به کردستان روانه شد و در عملیات والفجر 4 شرکت کرد و در تاریخ 1362/8/6 پس از رزمی بی امان با دشمن بعثی به شهادت رسید .

وصيت نامه :

ای ملّت مسلمان و قهرمان ایران !

از شما می خواهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید و هر توطئه ای که علیه ولایت فقیه به وجود می آید، با نثارخون خود خاموش کنید.  
 

پدرم !

حالا وقت هجرت و جهاد است؛ هجرت به سوی معشوقم الله؛ دیگر ماندن در این دنیا برای من فایده ای ندارد.
 

پدرم !

باید بروم تا خونم ریخته شود تا درخت اسلام آبیاری شود. باید برویم تا به ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین (ع) لبیک گوییم .
 

پدرم !

اگر مرا هفتاد بار بسوزانند و دوباره زنده ام کنند، دست از اسلام و قرآن بر نخواهم داشت و به یاری رهبرم خواهم شتافت.
 

مادرم !

سلام، سلام بر تو مادری که از فرزند خود گذشتی و آن امانتی که از خدا گرفته بودی، با عزّت و احترام به او تحویل دادی.
 

برادرم !

سلام إن شاء الله که صحیح و سالم باشی. برادرجان ! من دیگر برنمی گردم و از تو می خواهم که راه مرا ادامه بدهی و تا خون در رگهایت هست از اسلام، قرآن و امام دفاع کنی و به منافقین بگو که ما با از دست دادن فرزندانمان، دست از اسلام برنخواهیم داشت .
 

خواهرم !

تنها خواهشی که از تو دارم حجاب خود را حفظ کن. زینب وار باشید و با از دست دادن برادر خود ناراحت نباشید و برای دیگر خواهران الگو و نمونه باشید.

ويژگي ها : *********--**********--**********
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 5