حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید علي توكلي بيدگلي

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

233


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : عباس جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1343/09/14 محل تولد : بيدگل
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بيدگل
تحصيلات : دوم راهنمایی مذهب : شيعه
تاريخ شهادت : 1362/07/30 محل شهادت : مريوان
نام عمليات : والفجر 4 محل دفن : گلزار شهداي امامزاده هادي (ع) بیدگل
ارگان اعزامي : * نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

علی توکلی چهاردهم آذر ماه 1343 در بیدگل در خانواده ای کارگر و زحمتکش به دنیا آمد. سال دوم راهنمایی بود که به دلایل مختلف از جمله وضعیت اقتصادی خانواده، کلاس درس را رها کرد و در یک کارگاه تراشکاری مشغول کار شد.

وقتی در شهریور 1359 عراق به سرزمین ایران هجوم آورد و بعضی از شهرهای ایران را به اشغال خود درآورد، او که نوجوانی کم سن و سال بود، چون دیگر جوانان این مرز و بوم آرام و قرار نداشت و خود را آماده می کرد تا داوطلبانه به مناطق مرزی و جنگی اعزام شود و به صفوف رزمندگان و مدافعان کشور بپیوندد؛ تا این که در تاریخ 1360/3/3 برای اولین بار در سن 17 سالگی بعد از گذراندن دوره آموزش نظامی، به عنوان بسیجی و داوطلبانه عازم جبهه شد. 

بعد از برگشت از جبهه در تاریخ 1360/5/6 در کارخانه مخمل و ابریشم کاشان مشغول به کار شد. هنوز یک سال از کار در این شرکت نگذشته بود که مجدداً در تاریخ 1361/4/12 عازم جبهه های جنوب کشور شد و مدت سه ماه در آن منطقه ماند.

در این ایام بود که متأسفانه مادرش به دلیل بیماری سختی فلج شد. علی در این دوران به علت نگهداری از مادر، موفق به حضور درجبهه های جنگ نشد تا اینکه مدتی بعد، مادرش را راضی کرد تا مجدداً راهی جبهه های نبرد شود. او برای آخرین بار در تاریخ 1362/4/22 عازم جبهه های غرب کشور شد و در عملیات والفجر 4 شرکت کرد. او بعد از چندین ماه حضور در جبهه های جنگ در تاریخ 1362/7/30 در ارتفاعات شمال غرب مریوان به شهادت رسید.

وصيت نامه :

سلام و درود بر حضرت ولی عصر (عج) و نائب او امام خمینی، شهیدان زنده تاریخ ... و سلام بر تمامی عزیزان رزمنده که لبیک گوی امام یعنی امر خدا بودند و برتری سلاح ایمان را بر کفر جهانیان به اثبات رساندند.

 

خداوندا!

تو شاهدی که هیچ عزیزتر از جانم ندارم که در راه تو فدا کنم و این جانی که تو به من دادی من آمده ام تا در راهت فدا کنم. اگر با فدا کردن جان من اسلام پابرجا خواهد ماند پس ای خمپاره ها و گلوله های آتشین، این جان ناقابل مرا پاره پاره و خاکستر کنید تا اسلام زنده بماند.

 

پدر و مادر عزیزم!

خیلی زحمت کشیدید تا مرا تحویل جامعه اسلامی دادید. اگر نتوانستم در زمان حیاتم زحمات شما را قدر بدانم، امیدوارم در نزد خداوند بتوانم از زحمات شما قدردانی کنم. امیدوارم از جان و دل مرا ببخشید و حلالم کنید.

 

مردم شهید پرور!

در پشت جبهه محکم و استوار باشید و همیشه گوش به فرمان امام باشید. قدر این نعمت الهی را بدانید و پیرو ولایت فقیه باشید. از شما عاجزانه می خواهم سنگر نماز جمعه و جماعات را پر کنید که هر چه داریم از این اجتماعات است.

 

برادران! 

اگر می خواهید در نزد خداوند متعال سربلند باشید، جبهه ها را پر کنید و به ندای امام امت لبیک گویید و ادامه دهنده راه شهدا باشید.

 

از همه دوستان و آشنایان طلب حلالیت می کنم.

ويژگي ها : *
خاطرات و دل نوشته ها :

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 6