شهید مصطفی صادق آرانی

یادواره شهید صیادیان » اطلاعات شهدای سرمحله

تعداد بازدید : 384

تاریخ ثبت : سه شنبه 17 شهريور 1394


 

شهيد مصطفی صادق آرانی

    نام : مصطفی
    نام خانوادگي : صادق آرانی
    فرزند : علی
    تاریخ تولد : 1349/7/4
    تاريخ شهادت : 1367/3/23
    محلّ شهادت : شلمچه (پاسگاه زید) – بیت المقدس 7
    نوع عضويت و شغل : بسیجی – دانش آموز
    محلّ دفن : گلزار شهداي امامزاده محمّد هلال بن علی (ع) آران

 

زندگی نامه :

مصطفى در 1349/7/4 در آران متولّد شد. او كودكى هوشيار و شجاع ولى خيلى ساكت بود. كلاس دوم ابتدايى بود كه انقلاب اسلامى به پيروزى رسيد. مصطفى در سال 1360 در مدرسه راهنمايى شهيد مطهّرى مشغول تحصيل شد. همزمان با تحصيل، عصرها براى كمك به خانواده‏ اش در امر قاليبافى فعّال بود و هميشه به هم‏ كلاسى‏ هايش در درس كمك مى‏ كرد. دوره راهنمايى ‏اش به پايان رسيد و سپس وارد دبيرستان شهيدان عبداللّهى آران شد.
مصطفى به واجبات خصوصاً شركت در نماز جماعت و قرائت قرآن اهمّيت مى‏ داد. در زمان جنگ تحميلى عراق عليه ايران به نداى رهبر كبير انقلاب، امام خمينى لبّيك گفت و در زمستان سال 1366 بود كه براى اعزام به جبهه جنگ ثبت ‏نام كرد و مدّت سه ماه در اصفهان، آموزش عمومى را گذراند و مصمّم شد كه عازم شود ولى به علّت ناتمام ماندن درسش، خانواده مخالفت مى‏ كردند تا اين‏كه موفّق شد رضايت والدين را جلب كند و در تاريخ 22 فروردين 1367 روانه جبهه شد.
مصطفى به لشكر 8 نجف اشرف اعزام شد و در عمليّات بيت ‏المقدّس  7 درشلمچه شركت نمود و در تاريخ 1367/3/23 به درجه رفيع شهادت نائل شد و پيكر مطهّرش در منطقه عملياتى باقى ماند.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد 


فرازي از وصّيت نامه شهيد مصطفی صادق آرانی : 

به‏ نام اللّه پاسدار حرمت خون شهيدان و به‏ نام خدايى كه انسان را از نيستى به هستى آورد و به او دانش و علم و نعمت‏هاى خود را داد.
 

اى خداى بزرگ!

از تو مى ‏خواهم با فضل خود با من رفتار كنى نه با عدل خود و از تو مى ‏خواهم كه توفيق توبه را به من عاصى و سيه ‏دل عنايت كنى.
 

مردم شهيدپرور، رزمندگان اسلام و مجاهدان فى سبيل ‏اللّه!

هدف خود را از اعزام به جبهه بدانيد و با اعتماد به نفس به جبهه‏ هاى حق عليه باطل برويد، مبادا
براى هوى و هوس يا خداى نكرده براى ريا و تظاهر و خودنمايى راهى جبهه‏ ها شويد. كسانى كه براى كسب قدرت و مدارج و يا نشان دادن اين‏كه ما از مبارزان و مجاهدان هستيم و يا بگويند ما از آغاز جنگ تا به ‏حال در مرزها بوديم تا بدين ‏وسيله از سوى مردم افتخارى كسب نمايند، به ‏طور قطع از كفّار و مشركين پيروى كرده‏ اند.

 

شما را به خدا، اى فداييان اسلام و اى فرزندان امام خمينى و اى غيرتمندانى كه بی ‏دريغ از جان و مال و ناموس مسلمانان و كشور اسلامى حمايت مى ‏كنيد!
نگذاريد كه اَعمالتان كه هم‏چون خورشيد مى‏ درخشد و همانند برف سفيد است و مثل كوه‏ها سنگين است، دچار هوى و هوس و غرور و ريا و خوش‏گذرانى‏ هاى سطحى و زودگذر و حيف و ميل اموال و ... شود و موجب تيرگى و سبكى آن اَعمال گردد. به حرف مسئولان مملكت گوش دهيد و هرچه را كه آن‏ها مى‏ گويند، انجام دهيد.

 

دوستان عزيزم!

اكنون چشم اميد همرزمان به شماست و مسئوليّت شما نسبت به انقلاب بيش‏تر شده است. پس بر شماست كه در آينده همان‏طور كه شايسته است در خدمت انقلاب باشيد و حافظ خون شهيدان و نگهبان دين اسلام باشيد.
 

پدرجان!

همواره و در همه جا و در هر لباسى كه هستى خدمت به انقلاب را كه ثمره خون هزاران شهيد و جانباز و اسير است، فراموش مكن و تمام سخنان و كارهايت براى انقلاب و اسلام باشد و براى اين كه به سعادت بزرگى نائل شوى شيوه پيامبر (ص) را در پيش گير و مانند او زندگى كن. ان‏شاءاللّه زحماتى كه براى بنده حقير كشيده ‏اى، اجر بزرگ در پيش خدا خواهد داشت و ثوابى بزرگ‏تر.
 

مادرجان!

راه من راه حسين (ع)، مرگ من مرگ حسين است. با عشق حسين به جبهه آمدم و با عشق او شهيد خواهم شد؛ هم‏چنان كه با عشق او تولّد يافتم و با عشق او زندگى كردم. بنابراين در مرگ من كه مرگى افتخارآميز و پرعظمت است، هم‏چون كوه استوار باش و درس زندگى را از زينب (ع) بياموز و اگر خواستى برايم گريه كنى، فقط به ياد من نباش بلكه براى حسين (ع) و يارانش و تمام شهيدان انقلاب نيز گريه كن. به اميد پيروزى حق عليه باطل. والسّلام.          
 

مصطفى صادق آرانى

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "