حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید حسن صیادیان آرانی

یادواره شهید صیادیان » اطلاعات شهدای سرمحله

تعداد بازدید : 489

تاریخ ثبت : سه شنبه 17 شهريور 1394


 

شهيد حسن صیادیان آرانی

    نام : حسن
    نام خانوادگي : صیادیان آرانی
    فرزند : عباسقلی
    تاریخ تولد : 1343/1/1
    تاريخ شهادت : 1361/1/6
    محلّ شهادت : شوش – عملیات فتح المبین 
    نوع عضويت و شغل : بسیجی – کارگر
    محلّ دفن : گلزار شهداي امامزاده محمّد هلال بن علی (ع) آران

 

زندگی نامه :

در 1343/1/1 در يك خانواده مذهبى در آران چشم به جهان گشود. در سنّ شش سالگى وارد دبستان شد و دوران تحصيلات ابتدايى را با موفقيّت به پايان برد و دوران راهنمايى را شروع كرد. همزمان با اين دوران، تظاهرات ضد شاه اوج گرفت و او نيز همراه با آحاد مردم در تظاهرات شركت مى‏ كرد و در پخش اعلاميه ‏ها و نگهبانى‏ هاى شبانه و ... سهيم بود.
با پيروزى انقلاب اسلامى وارد دبيرستان شد. تربيت خانوادگى، اعلاميه‏ ها، كتاب‏ها، نوارها و سخنان دوستان، هر يك نقش سازنده و مؤثّرى داشتند و به‏ واسطه اعتقاد شديد به فرامين حضرت امام (ره) مبنى بر سازندگى و كار بيشتر، تصميم گرفت به ‏صورت شبانه درس بخواند و در روز كار كند.
پس از مدّتى جهت كار به يك كارگاه فنّى مى ‏رود، امّا همه اين‏ ها نمى‏ تواند روحيه انقلابى ‏اش را سيراب نمايد. او بارها مى‏ گفت : مى ‏خواهم  يك آدم واقعى بشوم و با اين فكر، تصميم گرفت عازم جبهه شود. در جواب دوستان كه مى‏ پرسيدند علّت رفتن تو به جبهه چيست؟ مى ‏گفت : جبهه، كارخانه آدم‏سازى است و مى ‏خواهم  آدم شوم.
حسن سرانجام در 1360/12/14 عازم جبهه شد و آن‏چنان شيفته شهادت شده بود كه در فاصله كوتاهى بعد از اعزام به جبهه، درعمليّات پيروزمند فتح ‏المبين خون پاكش را خالصانه ارزانى اين راه مقدّس نمود.
خانواده گرامى شهيد حسن صيّاديان در مورد ويژگى هاى آن عزيز سفر كرده اظهار داشتند : او در راه مستضعفين گام برمى‏ داشت و سعى داشت با يك لباس ساده ‏تر خو گرفته و همواره به مردم مى‏ انديشيد.
شهيد صيّاديان مطيع محض امام و دستورهاى اسلامى بود و به هيچ گروه غير خطّ امامى نپيوست. او عاشق امام بود و مى‏ گفت من بايد فداى اسلام شوم. حسن بسيار مؤدّب، خوش‏ برخورد و متواضع بود. روحيه‏ اى با عاطفه، سيمای عارفانه و معصومانه داشت. آرام صحبت مى‏ كرد و به همه محبّت مى ‏ورزيد. اهميّت خاصّى به صله ارحام داشت، مطيع دستورهاى پدر و مادر خويش بود و احترام خاصّى براى آن‏ها قائل بود.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "