شهید حسن صیادیان آرانی

یادواره شهید صیادیان » اطلاعات شهدای سرمحله

تعداد بازدید : 501

تاریخ ثبت : سه شنبه 17 شهريور 1394


 

شهيد حسن صیادیان آرانی

    نام : حسن
    نام خانوادگي : صیادیان آرانی
    فرزند : عباسقلی
    تاریخ تولد : 1343/1/1
    تاريخ شهادت : 1361/1/6
    محلّ شهادت : شوش – عملیات فتح المبین 
    نوع عضويت و شغل : بسیجی – کارگر
    محلّ دفن : گلزار شهداي امامزاده محمّد هلال بن علی (ع) آران

 

زندگی نامه :

در 1343/1/1 در يك خانواده مذهبى در آران چشم به جهان گشود. در سنّ شش سالگى وارد دبستان شد و دوران تحصيلات ابتدايى را با موفقيّت به پايان برد و دوران راهنمايى را شروع كرد. همزمان با اين دوران، تظاهرات ضد شاه اوج گرفت و او نيز همراه با آحاد مردم در تظاهرات شركت مى‏ كرد و در پخش اعلاميه ‏ها و نگهبانى‏ هاى شبانه و ... سهيم بود.
با پيروزى انقلاب اسلامى وارد دبيرستان شد. تربيت خانوادگى، اعلاميه‏ ها، كتاب‏ها، نوارها و سخنان دوستان، هر يك نقش سازنده و مؤثّرى داشتند و به‏ واسطه اعتقاد شديد به فرامين حضرت امام (ره) مبنى بر سازندگى و كار بيشتر، تصميم گرفت به ‏صورت شبانه درس بخواند و در روز كار كند.
پس از مدّتى جهت كار به يك كارگاه فنّى مى ‏رود، امّا همه اين‏ ها نمى‏ تواند روحيه انقلابى ‏اش را سيراب نمايد. او بارها مى‏ گفت : مى ‏خواهم  يك آدم واقعى بشوم و با اين فكر، تصميم گرفت عازم جبهه شود. در جواب دوستان كه مى‏ پرسيدند علّت رفتن تو به جبهه چيست؟ مى ‏گفت : جبهه، كارخانه آدم‏سازى است و مى ‏خواهم  آدم شوم.
حسن سرانجام در 1360/12/14 عازم جبهه شد و آن‏چنان شيفته شهادت شده بود كه در فاصله كوتاهى بعد از اعزام به جبهه، درعمليّات پيروزمند فتح ‏المبين خون پاكش را خالصانه ارزانى اين راه مقدّس نمود.
خانواده گرامى شهيد حسن صيّاديان در مورد ويژگى هاى آن عزيز سفر كرده اظهار داشتند : او در راه مستضعفين گام برمى‏ داشت و سعى داشت با يك لباس ساده ‏تر خو گرفته و همواره به مردم مى‏ انديشيد.
شهيد صيّاديان مطيع محض امام و دستورهاى اسلامى بود و به هيچ گروه غير خطّ امامى نپيوست. او عاشق امام بود و مى‏ گفت من بايد فداى اسلام شوم. حسن بسيار مؤدّب، خوش‏ برخورد و متواضع بود. روحيه‏ اى با عاطفه، سيمای عارفانه و معصومانه داشت. آرام صحبت مى‏ كرد و به همه محبّت مى ‏ورزيد. اهميّت خاصّى به صله ارحام داشت، مطيع دستورهاى پدر و مادر خويش بود و احترام خاصّى براى آن‏ها قائل بود.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "