شهید حسین طاووسی

یادواره شهید صیادیان » اطلاعات شهدای سرمحله

تعداد بازدید : 542

تاریخ ثبت : سه شنبه 17 شهريور 1394


 

شهيد حسین طاووسی

    نام : حسین
    نام خانوادگي : طاووسی 
    فرزند : علی محمد 
    تاریخ تولد : 1346/1/1
    تاريخ شهادت : 1365/10/4
    محلّ شهادت : ام الرصاص – کربلای 4 
    نوع عضويت و شغل : سرباز سپاه - کشاورز
    محلّ دفن : گلزار شهداي امامزاده محمّد هلال بن علی (ع) آران

 

زندگی نامه :

حسين اوّل فروردين 1346 در خانواده‏ اى كشاورز و از نظر مادّى ضعيف به دنيا آمد. فقر و مشكلات زندگى در اين خانواده عيالوار باعث شد كه حسين بعد از اتمام دوره ابتدايى، درس را كنار بگذارد و براى كمك به خانواده در امر كشاورزى، پدر را يارى كند.
او جوانى بى‏ آلايش، باصداقت، مخلص، جسور و شجاع بود. شوخ‏ طبعى او در جمع رزمندگان زبانزد همه بود، به ‏طورى ‏كه روزى شهيد حاج حسين خرازی فرمانده لشكر 14 امام حسين (ع)  به ‏عنوان فردى نا آشنا در جبهه فاو برخوردى با او داشت. صراحت و جسارت اين نوجوان بسيجى فرمانده لشكر را وامى‏ دارد تا چند دقيقه ‏اى با او مشغول گپ زدن شود. حسين بعدها متوجّه مى‏ شود كه ايشان فرمانده لشكر است.
او در جبهه آرامش نداشت و هر كجا خطر و يا نياز به شجاعت بيشترى براى رزم بود، داوطلب مى‏ شد و همين حضور فعّال و پرتلاش او در صحنه ‏هاى جنگ باعث شد كه در طول 27 ماه حضور در ميادين جنگ، پنج بار مجروح شود ولی هيچ‏گاه جراحت او موجب كاهش حضورش در خطّ مقدّم جبهه نشد.
سرانجام در 1365/10/4 در عمليّات كربلاى 4 در جزيره امّ ‏الرّصاص در كسوت خدمت مقدّس سربازى، در لشكر 14 امام حسين (ع) به شهادت رسيد. پيكر مطهّرش مدّت ‏ها در آن منطقه ماند تا اين‏كه بعد از سى ماه، در 1368/3/13 به وطن بازگشت و در جمع دوستان شهيدش به خاك سپرده شد .

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد 

 

فرازي از وصّيت نامه شهيد حسین طاووسی : 

به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان.


خدايا!

تو شاهد باش كه من هدفي جز تو و عشقي جز شهادت در راه تو ندارم.
 

جوانان ما بايد در اين ايّام قدر اين نعمت بزرگ را بدانند و پيش از آن‌ كه مرگ سياه دامنگيرشان شود، مرگ سرخ را استقبال نمايند. امام، اين پير جماران را پشتيبان باشيد و نگذاريد جبهه ها خالي بماند.
 

پدر و مادر عزيزم!

هر چند يك عمر زحمات شما باعث شرمندگي من بوده، ولي با خون خود اين شرمندگي و خجالت زدگي را جبران مي نمايم. از شما حلاليّت مي طلبم و اميدوارم حسين وار و زينب گونه بعد از من به اين انقلاب و اسلام كمك كنيد.
 

برادران و خواهران!

اخلاق و رفتار و برخورد شما در محله و شهر نمونه باشد تا ديگران از شما درس بگيرند.
 

از كليّه اقوام و دوستان حلاليّت مي طلبم و همه را به خداي متعال مي سپارم. به اميد پيروزي رزمندگان و باز شدن راه كربلا انشاءالله. والسلام.

 

حسین طاووسی

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "