حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید حسین طاووسی

یادواره شهید صیادیان » اطلاعات شهدای سرمحله

تعداد بازدید : 504

تاریخ ثبت : سه شنبه 17 شهريور 1394


 

شهيد حسین طاووسی

    نام : حسین
    نام خانوادگي : طاووسی 
    فرزند : علی محمد 
    تاریخ تولد : 1346/1/1
    تاريخ شهادت : 1365/10/4
    محلّ شهادت : ام الرصاص – کربلای 4 
    نوع عضويت و شغل : سرباز سپاه - کشاورز
    محلّ دفن : گلزار شهداي امامزاده محمّد هلال بن علی (ع) آران

 

زندگی نامه :

حسين اوّل فروردين 1346 در خانواده‏ اى كشاورز و از نظر مادّى ضعيف به دنيا آمد. فقر و مشكلات زندگى در اين خانواده عيالوار باعث شد كه حسين بعد از اتمام دوره ابتدايى، درس را كنار بگذارد و براى كمك به خانواده در امر كشاورزى، پدر را يارى كند.
او جوانى بى‏ آلايش، باصداقت، مخلص، جسور و شجاع بود. شوخ‏ طبعى او در جمع رزمندگان زبانزد همه بود، به ‏طورى ‏كه روزى شهيد حاج حسين خرازی فرمانده لشكر 14 امام حسين (ع)  به ‏عنوان فردى نا آشنا در جبهه فاو برخوردى با او داشت. صراحت و جسارت اين نوجوان بسيجى فرمانده لشكر را وامى‏ دارد تا چند دقيقه ‏اى با او مشغول گپ زدن شود. حسين بعدها متوجّه مى‏ شود كه ايشان فرمانده لشكر است.
او در جبهه آرامش نداشت و هر كجا خطر و يا نياز به شجاعت بيشترى براى رزم بود، داوطلب مى‏ شد و همين حضور فعّال و پرتلاش او در صحنه ‏هاى جنگ باعث شد كه در طول 27 ماه حضور در ميادين جنگ، پنج بار مجروح شود ولی هيچ‏گاه جراحت او موجب كاهش حضورش در خطّ مقدّم جبهه نشد.
سرانجام در 1365/10/4 در عمليّات كربلاى 4 در جزيره امّ ‏الرّصاص در كسوت خدمت مقدّس سربازى، در لشكر 14 امام حسين (ع) به شهادت رسيد. پيكر مطهّرش مدّت ‏ها در آن منطقه ماند تا اين‏كه بعد از سى ماه، در 1368/3/13 به وطن بازگشت و در جمع دوستان شهيدش به خاك سپرده شد .

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد 

 

فرازي از وصّيت نامه شهيد حسین طاووسی : 

به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان.


خدايا!

تو شاهد باش كه من هدفي جز تو و عشقي جز شهادت در راه تو ندارم.
 

جوانان ما بايد در اين ايّام قدر اين نعمت بزرگ را بدانند و پيش از آن‌ كه مرگ سياه دامنگيرشان شود، مرگ سرخ را استقبال نمايند. امام، اين پير جماران را پشتيبان باشيد و نگذاريد جبهه ها خالي بماند.
 

پدر و مادر عزيزم!

هر چند يك عمر زحمات شما باعث شرمندگي من بوده، ولي با خون خود اين شرمندگي و خجالت زدگي را جبران مي نمايم. از شما حلاليّت مي طلبم و اميدوارم حسين وار و زينب گونه بعد از من به اين انقلاب و اسلام كمك كنيد.
 

برادران و خواهران!

اخلاق و رفتار و برخورد شما در محله و شهر نمونه باشد تا ديگران از شما درس بگيرند.
 

از كليّه اقوام و دوستان حلاليّت مي طلبم و همه را به خداي متعال مي سپارم. به اميد پيروزي رزمندگان و باز شدن راه كربلا انشاءالله. والسلام.

 

حسین طاووسی

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "