شهید علی عمو رجبی آرانی

یادواره شهید صیادیان » اطلاعات شهدای سرمحله

تعداد بازدید : 407

تاریخ ثبت : سه شنبه 17 شهريور 1394


 

شهيد علی عمو رجبی آرانی

    نام : علی
    نام خانوادگي : عمو رجبی
    فرزند : آقا محمد
    تاریخ تولّد : 1337/12/1
    تاريخ شهادت : 1383/4/14
    محلّ شهادت : بیمارستان شهید بهشتی کاشان
    نوع عضويّت و شغل : بسیجی - قالیباف – کشاورزی
    محلّ دفن : گلزار شهداي امامزاده محمّد هلال بن علی (ع) آران

 

زندگینامه :

علی عمو رجبی در خانواده ای مذهبی در محله سرمحله آران چشم به دنیا گشود. خانواده مذهبی ایشان از کودکی ایشان را تشویق به انجام فعالیت های مذهبی در هیئت امام حسن مجتبی (ع) و سایر مجامع مذهبی می نمود و اکثر اوقات در کار کشاورزی و قالی بافی که منبع درآمد اصلی خانواده بود به خانواده کمک می کرد و در دوران انقلاب اسلامی در راهپیمایی ها شرکت می نمود تا این که جنگ تحمیلی حزب بعث علیه جمهوری اسلامی شروع شد. ایشان کار و زندگی را رها کرده و از سال 1361 تا پایان جنگ تحمیلی حدود 37 ماه در جبهه ها حضور فعال داشت و در سال 1362 در منطقه پنجوین به علت موج انفجار مجروح شد.

ایشان مجدداً در عملیات والفجر 8 منطقه فاو شرکت کردند ولی توسط مزدوران عراقی حزب بعث مجروح شیمیایی شدند و در تاریخ 1383/4/14 به علت جراحت شیمیایی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان به درجه رفیع شهادت نایل می گردد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد

 

متن کامل وصيّت نامه شهيد علی عمو رجبی آرانی :

متن وصیت نامه برادر شهید علی عمو رجبی آرانی فرزند آقا محمد دارای شماره شناسنامه 376 تاریخ تولد 1337 ساکن شهرستان آران و بیدگل :


« اللهم اجعلنی من جندک فان جندک هم الغالبون * اللهم اجعلنی من جزبک فان جزبک هم المفلهون * اللهم اجعلنی من اولیائک فان اولیائک لا خوف علیهم و لا یحزنون ».
 

ما در دامان کرامت و آقایی و پرورش یافته ایم و سیاحت و سروری در روح و جان ما موج می زند و عزت و شرف به ما حکم می کند که برای مرگ آغوش باز کنم. (از سخنان امام حسین (ع))
 

مادامی که شما سرباز اسلام باشید اسلام با ما موافق است. ملت با شما موافق هست. آفرین بر شما که میهن خود را بر بال ملائکه اله نشاندید. (امام خمینی)
 

به نام او که آغاز کننده همه کارهاست و به نام او که پایان همه کارهاست. به نام او که گرفتن نفسم از اوست و به نام او که معبودم اوست. عاشقم اوست و همه چیزم اوست. به نام او که دست از همه چیز کشیدم و با یاد او هجرت کردم و در راه او شهید شدم. با درود و سلام بر ائمه معصومین از محمد بن عبداله تا مهدی موعود که برای راهنمایی بشر بر روی زمین مبعوث شدند تا انسان ها را از بدبختی و جاهلیت نجات دهند و با درود و سلام بر بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) دشمن شرق و غرب و یاور مستضعفان و سلام بر آیت اله منتظری امید امت و امام و با سلام و درود بر رزمندگان در جبهه نبرد حق علیه باطل که سرنوشت این جنگ و انقلاب به دست آنهاست و سلام به تمام معلولین و مجروحین جنگ تحمیلی که آنها توانستند با ندای مظلومیت خود صدای انقلاب را به گوش جهانیان برسانند و درود به روان طیبه شهدا، این انسان های اسوه تاریخ.


اما وصیتم به شما مردم غیور و شهید پرور!
مردم! در هر کاری که می کنید اول خدا را در نظر بگیرید که نام او مشکلات را رفع می کند و قلب شما را آرامش می دهد. ثانیاً پیرو ولی امر باشید که این زمان امام خمینی ولی امر است و نائب به حق امام زمان (عج) است و هر سخنی که می گوید بیهوده و بی فایده نیست. همه اش به جاست و عملی می شود. مثلاً می گوید صدام باید برود، باید برود. ثالثاً مردم، پیرو روحانیت متعهد و مسئول باشید و هر کس از روحانیت جدا شود از اسلام جدا شده است. روحانیت در این انقلاب چراغ هدایت به دست گرفته اند و به قول امام اگر روحانیون نبودند اسلام نمی بود. رابعاً مردم باید در نماز جمعه و جماعت شرکت کنید که شرکت شما باعث خوشحالی شهیدان و رزمندگان و معلولین انقلاب و باعث ناراحتی دشمنان و کور کننده چشم منافقین است و این نمازها و دعاهای شماست که رزمندگان فتح و پیروزی به دست می آورند و ضربه کاری به حزب بعث عراق می رسانند.

 

وصیتم به همسرم!
ای همسر عزیزم که چند صباحی با هم زندگی کردیم؛ در درجه اول از شما حلالیت می طلبم و دلم می خواهد که اگر از دست من ناراحتی و بدرفتاری دیده ای به بزرگواری خودت مرا ببخشی. در درجه دوم دلم می خواهد که این عزیزانم را تربیت اسلامی بکنید و آنها را به مکتب بفرست تا ادامه دهنده راه من و شهیدان و خدمتگزاران به این مردم و انقلاب باشند. 

 

وصیتم به مادرم!
سلام گرم و خیلی خالصانه من بر تو ای مادر قهرمانم. سلام بر تو ای مادر رنج کشیده و سلام بر تو ای مادرم که تمام رنج و زحمت تو بود که باعث راهنمایی و ... کلمات نا مشخص ... و خداشناسی و امام شناسی بود برای من. مادرم آن زحمات طاقت فرسای تو را فراموش نمی کنم. در آن دل شب ها که بلند می شدید و مرا آرام می کردی و در آن شب خون بدنت را که شیر پستانت بود می مکیدم و سلام بر آن قلب پر از درد و رنجت. سلام بر آن دست های پینه بسته ات و از راه دور این دست پینه بسته ات را می بوسم و بر این بوسه افتخار می کنم. مادرم دلم می خواهد که در مرگم ناراحت و گریان نشوی و اگر خواستید گریه کنید به یاد اباعبداله الحسین (ع) که در روز عاشورا کسی نبود تا او را یاری کند و با لب تشنه سر از بدنش جدا کردند و مادرم شاید در چند سالی که با هم بودیم در دوره کودکی و نوجوانی و جوانی به تو اذیت و آزار کرده باشم. دلم می خواهد که به مهر مادریت مرا حلال کنی و ببخشید. مادر جان شما در نزد خدای تعالی خیلی اجر داری. دعا کن که رزمندگان اسلام هر چه زودتر به صحن و سرای حسین (ع) برسند و دعا کن که این قربانی را از شما قبول کند انشاءاله. 

 

وصیتم به پدرم!
سلام بر تو ای پدرم که رنج و زحمت زیادی برای من کشیده ای و تو ای پدر عزیزم از تو می خواهم از دستم رضایت کامل داشته باشی و مرا حلال کنی و در عزایم ... کلمات نا مشخص ... سیاه نپوشی امیدوارم عمل کنی.

 

وصیتم به خواهران و برادرانم!
از خط روحانیت دوری نکنی که باعث شکست اسلام و گمراهی شماست و دلم می خواهد که سلاحم را بردارید و با صدامیان بجنگید و ادامه دهنده راه شهدا باشید و اما خواهرانم سنگرشما حجاب است و تمام شهیدان هم دروصیتنامه خودشان ذکر کرده اند ولی عده ای هستند که عمل نمی کنند و گوش نمی دهند. وای خواهرانم فساد جامعه و اصلاح آن به دست شماست و وقار شما حجاب و پرده سیاه است. 


اما دوستانم!

از شما طلب حلالیت و مغفرت می کنم و مرا به آقایی و مردانگی خودتان ببخشید. انشاء اله.
 

ربنا افرغ علینا صبراً و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین 
 

وصیتم به امت مسلمان!
این انقلاب را عزت بدانید. با فوران خون شهیدان به دست آمده، مفت از دست ندهید تا ... کلمات نا مشخص ... امام زمان (عج). دشمنان اسلام خیال کرده اند با توپ و تانک و وسیله های مجهز جنگی می توانند که این انقلاب را از دست ما بگیرند و اما این انقلاب را کس دیگری یعنی الله نگهداری می کند. اسلام برای همیشه پیروز و سربلند باد. پرچم الله، لا اله الا الله بر تمام عالم سرافراز باد انشاء اله.

 

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. والسلام.

                                                                                                        علی عمو رجبی

اسفند ماه 1363 (1363/12/1)

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : سایت شهید صیادیان