حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید ناصر عمو رجبی آرانی

یادواره شهید صیادیان » اطلاعات شهدای سرمحله

تعداد بازدید : 373

تاریخ ثبت : سه شنبه 17 شهريور 1394


 

 

شهيد ناصر عمورجبی آرانی


    نام : ناصر 
    نام خانوادگي : عمورجبی
    فرزند : حسینعلی
    تاریخ تولد : 1344/2/1
    تاريخ شهادت : 1362/3/25
    محلّ شهادت : پیرانشهر –  عملیات والفجر 2
    نوع عضويت و شغل : بسیجی – دانش آموز
    محلّ دفن : گلزار شهداي امامزاده محمّد هلال بن علی (ع) آران

 

زندگی نامه :

ناصر در اوّل ارديبهشت 1344 در خانواده‌ اي كشاورز در آران متولّد شد. در سال 1361 در كلاس دوّم دبيرستان بود كه بعد از گذراندن دوره آموزش نظامي داوطلبانه براي دفاع از ميهن اسلامي راهي ميادين جنگ شد. او جواني آرام ولي زرنگ و باهوش بود، خيلي كم حرف مي‌ زد ولي عملش عميق و مؤثر بود. در طول دو سال خدمت داوطلبانه در ميادين جنگ در يكي از رسته ‌هاي بسيار حساس و خطرناك جنگ كه همان خنثي سازي ميادين مين در خطوط مقدّم جبهه جنگ بود، مشغول خدمت بود. آن مدافع بر حقّ اسلام و قرآن در عمليات والفجر 2 با مسئوليت تخريب چي (خنثي سازي مين) در لشكر 14 امام حسين (ع) سپاه به تاريخ 1362/5/23 در منطقه پيرانشهر به شهادت رسيد . 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد

 

وصيّت نامه شهيد ناصر عمورجبی :

هدف ما اللّه و رضایت اوست و من برای کسب رضایت او به جبهه آمده ام.

دست از امام برندارید و دنباله رو او باشید و از همنشینی با افراد مخالف انقلاب اسلامی خودداری کنید که آفتی بسیار مضر است.


پدر جان!

تو به من آموختی که چگونه و چطور به اسلام نزدیک شوم تا به جایی برسم که یک فداکار و فدا شونده اسلام باشم. از دور، دست های با اُلفت و مهربانی تو را می بوسم. با شنیدن خبر شهادتم، چهره ات را شاداب کن کتا دشمنان بدانند که مکتب ما، مکتب جهاد و ایثار است.
 

مادرم!

تو به من شناساندی که پیرو امام بودن یعنی جان نثار امام بودن.  بر شهادت من صابر باش و برای دیگر مادران، الگو و نمونه.

 

خواهران و برادرانم!

رسالت زینب بودن را انجام دهید. سیاهی چادر شما از فشنگ تفنگ من برّنده تر است. 
 

مردم عزیز!

پاسدار خون شهدا باشید و دنباله رو رهبر.

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب " طائران قدسی " جلد 5