حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

پالیزبان

گروه های ضد انقلاب

تعداد بازدید : 476

تاریخ ثبت : شنبه 28 شهريور 1394


 

 

پالیزبان


پالیزبان ، ژنرال فراری ارتش رژیم پهلوی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران همراه گروه بزرگی از ساواکی ها و ساطنت طلبان به عراق گریخت و به این کشور پناهنده شد . وی نیز همانند دیگر وابستگان رزیم تحت حمایت صدام ، اقدام به تشکیل گروهی نظامی برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران نمود و با خط دهی حزب بعث ، عملیات تعرضی خود را بر ضد نظام آغاز کرد . 
پایگاه این گروه در چهار کلاه عراق بود و تمامی احتیاجات مالی ، تدارکاتی و تسلیحاتی آنان توسط همین کشور تأمین می گردید . از دیگر منابع تأمین این گروه ، می توان به کمک های بختیار و اشرف پهلوی اشاره کرد . 
از اقدامات خصمانه پالیزبان و گروهش بر ضد جمهوری اسلامی ، می توان حمله به پاسگاه ها و مناطق مرزی ،تأسیسات نفتی ، غارت و سرقت اموال دولتی و شخصی ، بمب گذاری ، خرابکاری، قتل و کشتار مردم بی گناه ، داشتن نقش فعال در ماجرای خونین پاوه را برشمرد . 

 

منبع :

مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار (فعالیت های ضد انقلاب) / نویسندگان : دکتر مصطفی ایزدی - جواد استکی - مسعود یاران / انتشارات : دانشگاه امام حسین (ع)

 


 

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار