حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

سازمان پیکار

گروه های ضد انقلاب

تعداد بازدید : 256

تاریخ ثبت : شنبه 28 شهريور 1394


 

سازمان پیکار


گروهک پیکار انشعابی از سازمان منافقین بود که در سال 1354 در اوج اختناق ، فشار و دیکتاتوری شاه ، درست زمانی که سازمان ، مشی مسلحانه علیه رژیم حاکم را اعلام نموده بود از آن جدا شد و سه ماه پیش از پیروزی انقلاب با نام سازمان پیکار برای آزادی طبقه کارگر ، اعلام موجودیت کرد . 
این سازمان با اعتقادات مارکسیست – لنینیستی (م،ل) زاییده مستقیم و میوه نهایی همان اندیشه التقاطی بود که بنیانگذاران سازمان منافقین مسئول وضع و نشر آن بودند . عملکرد و ماهیت این سازمان افراطی با رقیب بسیار نزدیکش یعنی کومله کاملاً قابل مقایسه است . نظریه پردازان این سازمان نیز همانند کومله قبل از پیروزی انقلاب ، با رد مشی چریکی و مسلحانه ، اقدامات و فعالیت های سیاسی را به عنوان راه مبارزه با رژیم پهلوی برای گروه خود برگزیدند ؛ اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سرعت تغییر روش دادند و به حرکت های مسلحانه بر ضد جمهوری اسلامی (با فعالیت نظامیدر مناطق کُرد نشین غرب و شمال غرب) روی آوردند . برای این که در زمینه عضوگیری از دیگر گروه ها باز نماند بلافاصله اعلام موجودیت کرد و به فعالیت های خود شکل علنی بخشید . این راهکار هم نتوانست در ادامه دوام آن گروه مؤثر واقع شود . 
سازمان پیکار در طول فعالیت های نظامی خود در مناطق بحران زده غرب و شمال غرب ، بیشترین جنایات و اقدامات ضد خلقی را نسبت به دیگر گروه ها بر ضد جمهوری اسلامی ، کارگران و زحمت کشانی که حمایت از آنان را فریاد می زدند  انجام داد . به آشوب کشاندن کردستان و کشتار صدها تن از مردم بی گناه آن سامان ، نمونه کوچکی از اقدامات جنایتکارانه این سازمان به اصطلاح خلقی بود ! شدت عمل این سازمان به گونه ای بود که سایر کمونیست ها آن را یکی از چپ روترین سازمان کمونیستی می دانستند .  

 

منبع :

مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار (فعالیت های ضد انقلاب) / نویسندگان : دکتر مصطفی ایزدی - جواد استکی - مسعود یاران / انتشارات : دانشگاه امام حسین (ع)

 

 

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار