حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

باند صنار مامندی

گروه های ضد انقلاب

تعداد بازدید : 406

تاریخ ثبت : شنبه 25 مهر 1394


 

 باند صنار مامندي 


صنارماندي ، رئيس طايفه مامندي و يكي از فئودال هاي منطقه سلماس و اطراف اروميه بود. او پس از پيروزي انقلاب اسلامی تحت حمايت حزب دموكرات با همكاري افرادي همچون حكمت، خالد و چنگيز مامندي ، نورالدين جلال پور ، فيصل اطماني ،محمد پادگان (علي زاده) و ملا داود باندي را به وجود آورد و شروع به فعاليت هاي نظامي برضد جمهوري اسلامي و آزار و اذيت مردم منطقه نمود.
عوامل صنار مامندي بيشتر در منطقه قوشچي واقع در جاده سلماس - اروميه فعاليت داشتند. پس از پاكسازي منطقه در عمليات ليله القدر رزمندگان اسلام ، عده زيادي از آنان تسليم شدند و عده اي به تركيه فرار كردند. به اين ترتيب باند صنار مامندي متلاشي گرديد .

 

منبع :

مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار (فعالیت های ضد انقلاب) / نویسندگان : دکتر مصطفی ایزدی - جواد استکی - مسعود یاران / انتشارات : دانشگاه امام حسین (ع)

 

 

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار