حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

حزب رنجبران

گروه های ضد انقلاب

تعداد بازدید : 353

تاریخ ثبت : شنبه 25 مهر 1394


 

حزب رنجبران 


حزب رنجبران پيرو افكار مائوئيستي و وابسته به كشور چين بود . اين حزب به لحاظ روابط جهاني پكن _ واشنگتن در خط منافع آمريكا و به تبعيت از سياست چين به ظاهر مشي ضد روسي داشت .
حزب رنجبران پس از پيروزي انقلاب اسلامي در صف چپ نماها قرارگرفت و با شعارهاي خوش آب و رنگي مانند دموكراسي، انحلال ارتش، مصادره سريع سرمايه ها سعي كرد به امام خميني (ره) و نيروهاي صادق و انقلابي پيرو خط ايشان مارك ارتجاع بزند و به زعم خويش ، انقلاب را از اعتبار ساقط كند.
اين حزب با توجيه خورده بورژوازي سنتي ، چه به لحاظ شيوه توليد وچه به لحاظ سياسي، از ارتجاعي ترين نيروهاي ضد انقلاب به حساب مي آمد كه به دامن ليبرال ها وساواكي ها غلطيد وبه عنوان سنگر مناسبي براي آنان، همراه با ديگر گروهك هاي چپ نما بخش وسيعي از مناطق و شهر هاي كشور همچون تهران ، كردستان ، تركمن صحرا را با ايجاد درگيري وخرابكاري دچار بحران نمود . 
پس از انتخاب بني صدر (با مشخصات و جهت گيري هايي مانند ضد روسي، تمايل و نزديكي با اروپا و غرب، حمايت از نيروهاي روشنفكر، غرب زده) به رياست جمهوري همكاري و همياري حزب رنجبران با وي به اميد اين كه : 
- درحكو مت آينده نقش مهم تري پيدا كند.
- تحت پوشش نيروهاي طرفدار بني صدر اعمال ضد انقلابي خود را با درد سر كمتري ادامه دهد.
- وي را در مقابله با جناح معتقد به ولايت فقيه پيروز و حاكم گرداند.
صورت عملي به خود گرفت. حمايت و جانبداري از بني صدر توسط حزب پس از تحت فشارقرارگرفتن آن به واسطه توقيف نشريه رنجبر، غير قانوني اعلام شدن فعاليت هاي سياسي گروه شدت بيشتري پيدا كرد. با فرار مفتضحانه بني صدر فعاليت هاي حزب با از دست دادن پشتوانه اصلي خود در داخل، كم رنگ شد و به جنبش هاي خارج از كشور محدود گرديد ؛ عزل بني صدر خائن ، شكستي براي تمامي نقشه هاي شوم حزب رنجبران بود.

 

 

منبع :

مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار (فعالیت های ضد انقلاب) / نویسندگان : دکتر مصطفی ایزدی - جواد استکی - مسعود یاران / انتشارات : دانشگاه امام حسین (ع)

 
 
 

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار