حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

گروهک اتحادیه کمونسیت ها

گروه های ضد انقلاب

تعداد بازدید : 320

تاریخ ثبت : شنبه 25 مهر 1394


 

گروهک اتحادیه کمونیست ها 


اتحادیه کمونیست های ایران با ادغام دو جریان سازمان انقلابیون کمونیست و گروه پویا (هر دو گروه زاییده محافل روشنفکری خارج از کشور بودند) موجودیت یافت .
این گروهک به دلیل تغذیه فکری در محافل به اصطلاح روشنفکرانه خارج از کشور و حضور در بطن و متن جریانات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دچار ذهنیتی تافته شد .
گروهک اتحادیه کمونیست ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ایجاد بحران در مناطق غرب و شمال غرب ، به منظور بهره برداری از این موقعیت شروع به اعزام نیرو به آن منطقه و جمع آوری اسلحه و مهمات نمود تا همانند دیگر گروه ها برای خود قدرتی به هم بزند . 
 این گروهک در اولین بر خورد با مردم مسلمان کُرد به این نتیجه رسید که با ایدئولوژی کمونیسم نمی توان در میان آنها نفوذ کرد . بنابراین با پوششی مناسب در قالب گروهی محلی با عنوان پیش مرگ های زحمتکشان و با چهره ای اسلامی (اعضا این گروه در برخورد با توده های مردم از اعتراف صریح کمونیسم طفره می رفتند و خود را مسلمان و مدافع اسلام نشان می دادند) ، پا به عرصه نبرد گذاشت.
در جریان جنگ های خونین سنندج  و کامیاران ، اتحادیه کمونیست ها شرکت فعالی داشت ؛ اما با همت والای غیورمردان اسلام ضربات سختی به آن وارد آمد . از آن پس حضور این گروهک در کردستان آرام آرام روبه زوال رفت و دیگر تلاش ها و اقدامات سران آن در جهت احیا و بازسازی گروه راه به جایی نبرد.

 

 

منبع :

مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار (فعالیت های ضد انقلاب) / نویسندگان : دکتر مصطفی ایزدی - جواد استکی - مسعود یاران / انتشارات : دانشگاه امام حسین (ع)

 

 

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار