حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

گروهک منافقین

گروه های ضد انقلاب

تعداد بازدید : 335

تاریخ ثبت : شنبه 25 مهر 1394


 

گروهک منافقین


سازمان منافقین در شهریور ماه 1344هجری شمسی توسط محمد حنیف نژاد، سعید محسنی و وحید نیک بین (معروف به عبدی) پایه گذاری شد .این سازمان از ابتدای تأسیس تا سال 1350که طی اولین اعلامیه خود اعلام موجودیت کرد، نام مشخصی نداشت .
بعد از توسعه گروهک منافقین ،مسئولین آن از تهران به سمت شعبه های سازمان در شهرستان ها حرکت کرد و با تشکیل کلاس ها و حوزه های تشریحی و توجیهی پیرامون مسائل اقتصادی ، سیاسی، امنیتی و تشکیلاتی و قرار دادن مسیرو اساس کار خود طبق مسائل اسلامی و ایدئولوژیکی شامل قرآن و نهج البلاغه اقدام به جذب نیرو نمودند.
در ابتدا سازمان، خط مشی خود را فعالیت های آموزشی و سیاسی قرار داد ؛ اما چون در این زمینه موفقیت زیادی به دست نیاورد، در سال 1347برای جلوگیری از پراکندگی اعضا ، خط مشی اساسی خود در مقابل رژیم پهلوی را از فعالیت های صرف سیاسی به مبارزات مسلحانه و نظامی تغییر داد و برای این منظور ، افرادی را جهت فراگیری آموزش های نظامی به فلسطین اعزام کرد. در این زمینه هم سازمان به خوبی نتوانست موضع خود را به تمامی اعضا بقبولاند. همین امر باعث کناره گیری عده ای از آنها و رکود فعالیت های سازمان تا سال 1350گردید. در این زمان تشکیلات سازمان با بازگشت نیروهای اعزامی به فلسطین بازسازی شد و اولین فعالیت مسلحانه آن علیه رژیم، طرح ریزی گردید .این فعالیت سازمان نیز که قرار بود در شهریورماه سال 1350در جریان جشن 2500 ساله  پهلوی صورت بگیرد، با نفوذ یک ساواکی به تشکیلات با شکست روبه رو شد و منجر به دستگیری بسیاری از اعضا سازمان گردید . طی سال های 1346تا 1351، سازمان با پیش گرفتن بینشی التقاطی، مارکسیسم را به عنوان یک فلسفه علمی پذیرفت و با استفاده از این اصل که اسلام با علم مخالف نیست و مارکسیسم هم یک مکتب علمی است ؛ خود را پیرو اسلام مارکسیستی معرفی کرد و شروع به مطالعه کتاب های مارکسیستی و انتشار جزوات و کتاب هایی از این قبیل نمود .
پس از آن ، سعی سازمان بر این بود که تا با همسو نشان دادن افکار حضرت امام خمینی (ره) با خود در واقع به این تفکر الحادی مشروعیت دهد و حمایت مردم را جلب نمایند . حضرت امام (ره) با حرکتی مدبرانه ، تفکرات و تمامی کتاب ها و جزوات انحرافی آنان را رد کرد و به شدت در مقابل آنها موضع گیری نمودند.
در سال 1356 سازمان منافقین به دو انشعاب در آمد ؛ یکی انشعاب میثمی با رهبری لطف الله میثمی و دیگری انشعاب پیکار به رهبری حسین روحانی (این انشعاب در اواخر سال 1360با دستگیری بیشتر رهبران و عناصر آن از هم پاشید).
با پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان منافقانه خود را همراه حضرت امام (ره) و موافق انقلاب نشان داد و از این طریق ، نیروی قابل توجهی را دور خود کرد.
پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) ، سازمان به سرعت در ایده خود تجدید نظر نمود و انقلاب را ارتجاعی نامید . 
در سال 1359 زمانی که خلع سلاح گروه ها از سوی نطام مطرح شد سازمان فعالیت های خود را با درگیری های خیابانی، ترور، انتشار اعلامیه ، بمب گذاری بر ضد جمهوری اسلامی آغاز کرد و اهداف نهایی خود را طی
جلسه ای با مسئولان سازمان در شهرستان ها، تصرف سریع رادیو و تلویزیون، مجلس شورای اسلامی،جماران و در نهایت بر پایی درگیری های شهری و سقوط نظام اعلام نمود . برای این کار شروع به ایجاد خانه های تیمی و فعالیت های مسلحانه همچون ترور و بمب گذاری کرد . با همت والای مدافعان انقلاب اکثر خانه های تیمی آنها کشف و بسیاری از مسئولین رده بالای نظامی آن به هلاکت رسیدند.
درسال 1360منافقین با توجه به شرایط خاص مناطق غرب وشمال غرب، برای خارج کردن افراد رده بالا و درجه یک خود از کشور،تأسیس رادیو و سازماندهی و آموزش نظامی نیروها و هسته های باقی مانده، نیروهای خود را به این منطقه گسیل داشت و با حمایت حزب منحله دموکرات در شهرهای سنندج ، دیواندره ، سقز، سردشت ، پیرانشهر و مهاباد اقدام بهاحداث مقر و فعالیت های سیاسی  و تشکیلاتی نمود. عمده کار سازمان در مناطق غرب و شمال غرب ،‌حضور در مناطق آزاد و انجام فعالیت های سیاسی و تبلیغی در روستاها و جذب اعضا و هواداران تشکیلات آسیب دیده خود از شهرستان ها به مرکز اصلی در داخل خاک عراق بود .

 

 

منبع :

مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار (فعالیت های ضد انقلاب) / نویسندگان : دکتر مصطفی ایزدی - جواد استکی - مسعود یاران / انتشارات : دانشگاه امام حسین (ع)

 

 

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب مجاهدت های خاموش - ضد انقلاب و اشرار