حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید نصراله آیتی

معرفی شهدا و ایثارگران » شهدای غرب کشور

تعداد بازدید : 562

تاریخ ثبت : سه شنبه 1 فروردين 1391


نام پدر : عزیزاله جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1341/01/03 محل تولد : آران و بیدگل
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بیدگل
تحصيلات : دوم دبستان مذهب : شیعه
تاريخ شهادت : 1361/07/07 محل شهادت : بوکان سقز
نام عمليات : پدافندی محل دفن : گلزار شهدای امامزاده محمد هلال بن علی (ع) آران
ارگان اعزامي : ارتش نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *

زندگي نامه :

اين شهيد در 1341/01/03 در خانواده‏ اى مستضعف و كشاورز در آران به دنيا آمد. زندگى پر از فقر و استضعاف باعث شد تا او نتواند به فراگيرى دانش بپردازد؛ لذا به يكى دو كلاس دبستان اكتفا نمود و به كشاورزى پرداخت. او جوانى زحمتكش و در امر كشاورزى، پشتيبان پدر بود. علاقه‏ زيادى به ورزش، به خصوص ورزش باستانى داشت.
 در سال 1361 براى دفاع از ميهن اسلامى ايران به خدمت سربازى در ارتش اعزام شد. بعد از آموزش نظامى به منطقه‏ كردستان و به شهر سقز اعزام شد.
 مدّت كوتاهى را در آن‏جا به خدمت مشغول بود و سپس به شهر بوكان اعزام گشت. چند ماهى روى تپّه‏ هاى اطراف شهر به حراست از شهر مشغول بود. در تاريخ 1361/07/07 به همراه چند نفر از همرزمانش، به قصد استحمام، عازم شهر شدند كه در بازگشت، عدّه‏ اى از دشمنان داخلى، مزدوران اجنبى و دشمنان خلق آن‏ها را در كمين خود گرفتار كردند و مظلومانه به شهادت رساندند.

وصيت نامه :

پدر و مادر عزیزم !

اين احساس مسئوليت بود كه مرا بر آن داشت تا به جبهه جنگ بيايم و از دين و قرآن و وطن خود دفاع كنم و دينم را ادا نمايم. اميدوارم به آرزوي ديرينه خود كه ماه‌هاست در انتظارش هستم (شهادت)، نائل گردم.
 

برادرجان!

اكنون كه تو در جبهه آبادان می رزمي و من در جبهه غرب با مزدوران اجنبی می جنگم، امیدوارم بتوانیم دمار از دشمن درآوریم و با رويي‌سپيد به لقاء الله برسيم.
برادرم محمد! تو هم در كار كشاورزي به پدر کمک کن و با كشت بيشتر خود که نوعي جهاد است، با آمريكا مبارزه کن.

 

اي ملت ایران!

اينك ما با عشق و علاقه به فرمان امام خود تا آخرین قطره خون در جبهه جنگ حضور داریم، شما هم فرمان امام امت را هم‌ چون فرمان حضرت رسول‌(ص) بدانيد؛ از او اطاعت کنید؛ جبهه های نبرد را خالي نگذاريدو در اين موقع حساس اسلام را ياري نمایید ...
 

نمازهاي جمعه و جماعت را رها نكنيد و مساجد را خالي نگذاريد ...

ويژگي ها : کشاورزی --ورزش باستانی -- *
خاطرات و دل نوشته ها : ----

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "