شهید حسن هاشمی آرانی

معرفی شهدا و ایثارگران » شهدای غرب کشور

تعداد بازدید : 1082

تاریخ ثبت : پنج شنبه 12 آذر 1394


 

نام پدر : محمد جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1339/06/01 محل تولد : آران
وضعيت تاهل : * تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بیدگل
تحصيلات : دیپلم مذهب : شیعه
تاريخ شهادت : 1365/02/13 محل شهادت : بانه
نام عمليات : پدافندی محل دفن : گلزار شهدای امامزاده محمد هلال (ع) آران
ارگان اعزامي : بسیج نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

حسن در خانواده ای با ایمان وعاشق اهل بیت دیده به جهان گشود . در دوران کودکی به حضور در برنامه های فرهنگی علاقه زیادی داشت و در برنامه های مسجد شرکت می نمود . خط زیبایش تن بی حس کاغذ را زندگی می بخشید و این هنرش او را به خطاطی وا داشت . در برنامه هایی که از ایشان باقی مانده است دست خط زیبایش در میان معانی زیبای حروف و جملات خود نمایی می کند . محبوبیتی عجیب میان مردم داشت و هر کس از او کمک می خواست او را دلسوزانه یاری می نمود . علاقه اش به امام و انقلاب او را به سنگر بسیج وارد ساخت و در آنجا درس عشق و ایثار آموخت.

 

ایشان تحصیل را در رشته ساختمان در دانشگاه لویزان تهران ادامه داد و همزمان به نقشه کشی ساختمان و بنایی که متناسب تحصیلیش بود می پرداخت . 26 ساله بود که عشق به وطن در دلش سرشار و باعث شد داوطلبانه در راه رسیدن به سرزمین نور قدم بردارد . بطور دائم در جبهه حضور داشت و در مناطق عملیاتی مختلفی چون فکه، شلمچه و مهران به عاشقانه به دفاع از این مرز و بوم پرداخت . علی رغم مجروحیت وشیمیایی شدن که اجازه تنفس به او را نمی داد، باز با دلی آکنده از عشق، راه رسیدن به وصل را پیمود . سرانجام سرزمین فکه شاهد پرواز کبوتری دیگر شد و روح مطهرش به افلاکیان پیوست .

وصيت نامه :

اکنون که کشور اسلامی ما متوجه جنگ تحمیلی شده است وظیفه خود می دانستم که بعنوان یک بسیجی ضعیف و ناقابل تا آنجا که قدرت و توان دارم از مکتبم ومیهنم دفاع کنم و با نثار خون خود به این نامردان و بی دینان و منافقان بفهمانم که اگر نبودم در صحرای کربلا به یاری امام حسین (ع)، رهبر آزاد مردان بشتابم؛ اکنون به ندای حسین زمانم فریاد لبیک می گویم و تا آخرین قطره خونم که از گلویم جاری است و بر زمین می ریزد از چنین رهبر ومکتبی دست نخواهم کشید . 
 

هرچند که من لیاقت این را نداشتم که بنده خالصی برای خدا باشم؛ امیدوارم که خداوند بزرگ از تقصیراتم بگذرد و مرا در زمره شهیدان قرار دهد .
 

از ملت ایران به خصوص ملت شهر و آبادیم می خواهم که همیشه هوشیار وبیدار باشند؛ توطئه ها را خنثی کنند و همیشه در صحنه باشند و امام را تنها نگذارند، از روحانیت متعهد و مسئول جدا نشوند؛ چون این روحانیت بود که حرفشان و قلمشان و زبانشان یکی بود و همه برای خدا قدم بر می دارند . آنهایی که شعارشان این است که اسلام منهای روحانیت؛ در اصل نقشه آنها بر این است که عضو بزرگ جامعه را از بین ببرند و بعد توده مردم را فریب دهند وسپس بر مردم زجر کشیده حکومت کنند . امام را تنها نگذارید که اگر خدای نکرده تنها بگذارید بدانید که شکست شما حتمی است، وحدت را حفظ کنید و در نماز جمعه که نماز عبادی سیاسی است و موجب خشم دشمن است شرکت کنید ...

ويژگي ها :
خاطرات و دل نوشته ها : 

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب " طلایه داران عشق "