حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید حسن هاشمی آرانی

معرفی شهدا و ایثارگران » شهدای غرب کشور

تعداد بازدید : 421

تاریخ ثبت : پنج شنبه 12 آذر 1394


 

نام پدر : محمد جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1339/06/01 محل تولد : آران
وضعيت تاهل : * تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران و بیدگل
تحصيلات : دیپلم مذهب : شیعه
تاريخ شهادت : 1365/02/13 محل شهادت : بانه
نام عمليات : پدافندی محل دفن : گلزار شهدای امامزاده محمد هلال (ع) آران
ارگان اعزامي : بسیج نام لشگر : *
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

حسن در خانواده ای با ایمان وعاشق اهل بیت دیده به جهان گشود . در دوران کودکی به حضور در برنامه های فرهنگی علاقه زیادی داشت و در برنامه های مسجد شرکت می نمود . خط زیبایش تن بی حس کاغذ را زندگی می بخشید و این هنرش او را به خطاطی وا داشت . در برنامه هایی که از ایشان باقی مانده است دست خط زیبایش در میان معانی زیبای حروف و جملات خود نمایی می کند . محبوبیتی عجیب میان مردم داشت و هر کس از او کمک می خواست او را دلسوزانه یاری می نمود . علاقه اش به امام و انقلاب او را به سنگر بسیج وارد ساخت و در آنجا درس عشق و ایثار آموخت.

 

ایشان تحصیل را در رشته ساختمان در دانشگاه لویزان تهران ادامه داد و همزمان به نقشه کشی ساختمان و بنایی که متناسب تحصیلیش بود می پرداخت . 26 ساله بود که عشق به وطن در دلش سرشار و باعث شد داوطلبانه در راه رسیدن به سرزمین نور قدم بردارد . بطور دائم در جبهه حضور داشت و در مناطق عملیاتی مختلفی چون فکه، شلمچه و مهران به عاشقانه به دفاع از این مرز و بوم پرداخت . علی رغم مجروحیت وشیمیایی شدن که اجازه تنفس به او را نمی داد، باز با دلی آکنده از عشق، راه رسیدن به وصل را پیمود . سرانجام سرزمین فکه شاهد پرواز کبوتری دیگر شد و روح مطهرش به افلاکیان پیوست .

وصيت نامه :

اکنون که کشور اسلامی ما متوجه جنگ تحمیلی شده است وظیفه خود می دانستم که بعنوان یک بسیجی ضعیف و ناقابل تا آنجا که قدرت و توان دارم از مکتبم ومیهنم دفاع کنم و با نثار خون خود به این نامردان و بی دینان و منافقان بفهمانم که اگر نبودم در صحرای کربلا به یاری امام حسین (ع)، رهبر آزاد مردان بشتابم؛ اکنون به ندای حسین زمانم فریاد لبیک می گویم و تا آخرین قطره خونم که از گلویم جاری است و بر زمین می ریزد از چنین رهبر ومکتبی دست نخواهم کشید . 
 

هرچند که من لیاقت این را نداشتم که بنده خالصی برای خدا باشم؛ امیدوارم که خداوند بزرگ از تقصیراتم بگذرد و مرا در زمره شهیدان قرار دهد .
 

از ملت ایران به خصوص ملت شهر و آبادیم می خواهم که همیشه هوشیار وبیدار باشند؛ توطئه ها را خنثی کنند و همیشه در صحنه باشند و امام را تنها نگذارند، از روحانیت متعهد و مسئول جدا نشوند؛ چون این روحانیت بود که حرفشان و قلمشان و زبانشان یکی بود و همه برای خدا قدم بر می دارند . آنهایی که شعارشان این است که اسلام منهای روحانیت؛ در اصل نقشه آنها بر این است که عضو بزرگ جامعه را از بین ببرند و بعد توده مردم را فریب دهند وسپس بر مردم زجر کشیده حکومت کنند . امام را تنها نگذارید که اگر خدای نکرده تنها بگذارید بدانید که شکست شما حتمی است، وحدت را حفظ کنید و در نماز جمعه که نماز عبادی سیاسی است و موجب خشم دشمن است شرکت کنید ...

ويژگي ها :
خاطرات و دل نوشته ها : 

 


نویسنده : سایت شهید صیادیان

منبع : کتاب " طلایه داران عشق "