حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید تقی احسن زاده

اطلاعات محصول :

تاریخ ثبت :

سه شنبه 1 فروردين 1391

تعداد بازدید :

520


  • رنگ بندی :

تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

نام پدر : محمد جنسيت : مرد
تاريخ تولد : 1341/01/01 محل تولد : محله چهارسوق آران
وضعيت تاهل : مجرد تعداد فرزند : *
استان : اصفهان شهرستان : آران وبیدگل
تحصيلات : * مذهب : شیعه
تاريخ شهادت : 1362/02/31 محل شهادت : بانه - کردستان
نام عمليات : گروهک ضد انقلاب - غرب کشور محل دفن : گلزار شهدای امامزاده محمد هلال بن علی (ع)
ارگان اعزامي : ارتش نام لشگر : لشکر 28 کردستان
نام رسته : * مدت حضور در جبهه : *
زندگي نامه :

محمد تقی اول فروردین سال 1341 در محله چهارسوق آران دیده به جهان گشود. او درسال های اول تولد، زندگی مشقت بار را با تمام وجود لمس کرد؛ از این رو همواره به فکر تهیدستان و بیچارگان بود. او فردی مهربان و غمخوار بود و وقتی پدرش به علت کهولت سن از انجام کار کشاورزی ناتوان شد، او تا زمان شهادت همواره مددکار او بود و لحظه ای پدرش را تنها نگذاشت.

با شروع انقلاب اسلامی و آغاز مبارزات مردم مسلمان ایران، در راه مبارزه با حکومت فاسد و پلید شاهنشاهی، در راهپیمایی ها و تظاهرات شرکت نمود و بدین وسیله نفرت خود را از رژیم پهلوی اعلام داشت. وی امام را آیینه تمام نمای اسلام و امت اسلامی می دانست و از تفرقه و نفاق بسیار رنج می برد. او دوستدار اسلام ناب محمدی (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بود.

محمد تقی آذر سال 1360 وارد خدمت مقدس سربازی شد و جهت پاسداری از مرزهای میهن اسلامی و مبارزه با اشرار، وارد لشکر 28 کردستان شد. او دوشادوش سایر برادران ایثارگر خود در محورها و سنگرهای همیشه استوار منطقه کردستان با ضد انقلاب داخلی و گروهک های مزدور اجنبی و متجاوزین بعثی مبارزه نمود تا آن که در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی، پس از 18 ماه خدمت بی شائبه در 1362/2/31 در منطقه بانه بر اثر کمین اشرار مسلح و گروهک های ملحد، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وصيت نامه :

ما پیرو حسین (ع) هستیم و مرگ خونین را بر زندگی ذلت بار با یزیدیان ترجیح می دهیم.

 

پدرو مادرم!

من با خود عهد و پیمان بسته ام تا آخرین قطره خون ازاسلام دفاع کنم و با این گروهک های از خدا بی خبر بجنگم و وجود آنها را از منطقه کردستان با یاری دیگر رزمندگان پاک سازیم تا اسلام در کردستان زنده بماند.

 

من از امت ایران می خواهم که همیشه پیرو امام باشند و امام را تنها نگذارند. وحدت خود را هم چنان حفظ کنید و در همه حال امام را دعا کنید.

ويژگي ها : کشاورزی--دوستدار اسلام ناب محمدی (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بود--فردی مهربان و غمخوار
خاطرات و دل نوشته ها : امام

نویسنده : سايت شهيد حسين صياديان

منبع : کتاب " گوهرهای ماندگار "