حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.
نا موجود

شانه شِم شی

اطلاعات محصول :

روایت پاوه در جنگ

تاریخ ثبت :

شنبه 2 دي 1396

تعداد بازدید :

94


تعداد :    


اطلاعات تکمیلی :

 

این کتاب در چهار بخش تقسیم شده است. در بخش اول با نام ثابت روزهای دور درباره جغرافیا و تاریخ باستانی و معاصر منطقه سخن گفته شده است. در بخش دوم خیلی مختصر روند حوادث بعد از انقلاب در کردستان بر محور آن منطقه را روایت کرده و نامش را از دیروز تا امروز گذاشته اند . بخش سوم در واقع بخش اصلی کتاب است. بخشی که هم شرح مفصل اشغال و پاکسازی اول، اشغال و پاکسازی دوم و حوادث و رویدادهایی در دوره ایجاد امنیت در منطقه و نبرد در آن منطقه با عراق است. نام این بخش چهار فصل گذاشته شده است. سرزمین بی غروب نام بخشی ثابت در مجموعه کتاب های راوی است که در آن ها نقاط مهم منطقه را شرح داده و بخش چهارم کتاب است.


متأسفانه این منطقه بعد از جنگ هم مظلوم است و درباره آن خیلی مطلب ننوشته اند. این کتاب سعی کرده است بیشتر روایت را در مصاحبه با کسانی که در نبردها بوده اند پیش ببرد.
 
پاوه جنوبی ترین شهر کرد نشین ایران است. با مردمی کرد و شافعی که دل بسته انقلاب بودند و هستند. پاوه ای ها خیلی زودتر از باقی شهرها عضو نهادهای انقلابی از جمله سپاه شدند ...


پاوه اشغال نشد. دوبارمحاصره شد. بار اول اصغر وصالی و دکتر چمران و نیروهایشان نجاتش دادند و بار دوم ناصر کاظمی و احمد متوسلیان و نیروهایشان ...
 

سال چاپ: 1393 نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات: 260 شمارگان: 3000
نویسنده: آیت معروفی ناشر: انتشارات فاتحان


این کتاب در کتابخانه مؤسسه سردار شهید حسین صیادیان موجود است و
به صورت امانت واگذار می شود.