حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید ابوالفضل کوچه گرد (10)

پژوهش نامه » دفاع مقدس
آشنایی با سبک زندگی شهید ابوالفضل کوچه گرد

تعداد بازدید : 134

تاریخ ثبت : سه شنبه 3 اسفند 1395
خلاصه كوتاهي از زندگي‌ نامه شهيد ابوالفضل کوچه‌ گرد

 

ابوالفضل در 1341/1/10 در آران متولّد شد. در 6 سالگى راهی مدرسه گرديد و به علّت علاقه شديدى كه به درس و مدرسه داشت مقاطع ابتدايى، راهنمايى و دبيرستان را با موفّقيت پشت سر گذاشت و با آغاز جنگ تحميلى به جبهه‌های  نبرد حق علیه باطل اعزام و در 1361/2/20 در عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسید.
 

 

سبک زندگی شهيد ابوالفضل کوچه گرد

 

* یار و یاور مستضعفان: ابوالفضل از همان جوانی به كمك فقرا و تهيدستان مى‏‌ شتافت و ضمن خدمت‌ رسانی مخفی به آن‌ ها، در جهاد سازندگى شهرستان نیز فعّاليت چشمگیری داشت که فعالیت او زبانزد خاص و عام بود.


* صرفه‌ جویی و اسراف: او هميشه در كارهايش جدّى و بسيار صرفه‌‏ جو بود و نسبت به اسراف و تبذیر به اطرافیان هشدار مى ‏‌داد. نکته جالب آن‌ که ابوالفضل از خانواده‌ ای متمکن بود ولی توجه و تذکرات او در این زمینه همه را به تعجب وا می‌ داشت.


* علاقه به روحانیت: ابوالفضل پس از دريافت مدرك ديپلم، به علت علاقه زیاد به روحانیون و تبلیغ دین اسلام تصميم داشت به حوزه علميّه برود ولى با شروع جنگ تحميلى، ابوالفضل جبهه جنگ را مقدّم دانست و ترجيح داد روانه جبهه‌ های نبرد حق علیه باطل شود.


* علاقه به فرزندان شهدا: ابوالفضل ضمن این‌ که با هم‌ سن و سالان خود مهربان بود به فرزندان شهید عباس باصری که داماد خانواده آن‌ ها بود خیلی با مهربانی و علاقه رفتار می‌ کرد و همیشه به نزدیکانش می‌ گفت: «این بچه‌ها (فرزندان شهید باصری) جگرگوشه‌ های من هستند». او بستگان و فامیل را همیشه سفارش می‌ کرد که مراقب فرزندان عمو عباس باشند و طوری با جگرگوشه‌ های او رفتار کنند که پدرش خوشحال باشد و خدا هم راضی و خشنود.


* علاقه به مکتب، انقلاب و رهبری: ایشان مردم را به خون شهيدان قسم مى‏‌ داد كه دست از اين مكتب و رهبر برندارند و هر لحظه و هر آن براى افزايش طول عمر رهبر انقلاب دعا كنند و هر چه دارند و می‌ توانند در راه اين انقلاب و مكتب و رهبر فدا كنند.


 
فرازی از مناجات‌های شهید ابوالفضل کوچه‌گرد

 

* خدايا ! تو خودت مى‏دانى يك آتش در درونم شعله ‏ور است و مرا مى ‏سوزاند و مى‏ خواهد من به معشوقم برسم. پس تو اى خداى رحيم و توانا ! به من لياقتى بده كه معشوقم؛ يعنى شهادت را دريابم و اين شعله در درونم خاموش شود.

* خدایا ! تو خود می‌ دانی بهترين دوستان و برادرانم شهيد شده ‏اند و پيكر پاكشان زير خاك گلزار شهداى امام‏زاده محمّدهلال ابن علی(ع) خفته است و ياد آن‏ها مرا ديوانه كرده است. هر چه زودتر با شهادت، من را به این دوستان عزیزم ملحق کن.

* خدايا ! چنان ايمانى به ما بده كه لااقل يك درصد پيرو رهبرمان باشيم.

* خدايا! مستضعفين جهان را از زير بار ظلم نجات بده.
 

 


نویسنده : حسین دهقانیان

منبع : کتاب گوهرهای ماندگار