حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

سردار شهید علی آزادپور (15)

پژوهش نامه » دفاع مقدس
آشنایی با سبک زندگی سردار شهید علی آزادپور

تعداد بازدید : 134

تاریخ ثبت : يک شنبه 24 ارديبهشت 1396خلاصه كوتاهي از زندگينامه سردارشهيد علی آقا آزادپور

 

شهید علی آزادپور در سال 1342در خانوا‌ده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات دوران ابتدایی و راهنمایی را پشت سر گذاشته، وارد مقطع دبیرستان شد. با ورود به این مقطع تحصیلی، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شروع شد.

 

علی هم پابه‌پای مردم مسلمان ایران، در صحنه‌های تظاهرات و اعتراض علیه رژیم ستم‌شاهی شرکت نمود و پس از پایان تحصیلات به علت هجوم ارتش متجاوز رژیم بعث عراق، هم‌پای سایر رزمندگان پس از فراگیری آموزش نظامی، عازم جبهه‌های جنگ شد و در غرب کشور از بنیان‌گذاران تیپ ویژه قدس گردید و در این تیپ خدمات شایانی انجام داد. همزمان به فراگیری علم و دانش پرداخت و با شرکت در کنکور سراسری در رشته برق و الکترونیک دانشگاه شیراز پذیرفته شد ولی به علت نیاز جبهه به وجود این رزمنده دلاور، ایشان از دانشگاه یک ترم مرخصی دریافت می‌کند و هم‌چنان در جبهه ماند و به خدمت خود ادامه داد تا سرانجام در تاریخ 1365/2/20  در ارتفاعات هزار قله سلیمانیه عراق در عملیات والفجر 9 به شهادت رسید.

 

سبک زندگی سردارشهید علی آقا آزادپور

* خدمت به پدر و مادر: علی آزادپور از اول کودکی علاقه زیادی به کمک به پدر و مادر و پدربزرگ خود داشت. هر کاری که به او واگذار می‌گردید به نحو احسن انجام می‌داد.

 

* زندگی دنیوی: زندگی را دوست داشت و به همین خاطر هم ازدواج نمود ولی زندگی را تا حدی که رضایت الهی در آن باشد و بتواند خدمتی به مردم و دین اسلام انجام بدهد دوست داشت. به همین خاطر مدت کوتاهی از زندگی آن‌ها نگذشته بود که عازم جبهه شد و به شهادت رسید. مرتبه عالی فرماندهی هم نتوانست مانع راه او شود به‌ طوری که وقتی به شهادت رسید در سمت قائم‌مقام طرح و عملیات تیپ قدس بود.

 

* صداقت در قول و عمل: او در کارها و قول صادق بود. اگر طرحی می‌داد یا حرفی می‌زد با صداقت به آن عمل می‌کرد، به درستی به وعده‌هایش عمل می‌نمود. علی همانی بود که بود. او خودش بود. رنگ به رو نداشت، نقاب به چهره نزده بود و این مطلب را از عملکردش در زندگی قبل از اعزام به جبهه و بعد از آن به خوبی می‌توان مطالعه کرد.

 

* عشق به ولایت و اهل بیت: علاقه زیادی به مولا امیرالمؤمنین و اولاد معصومش به‌‌ ‌ویژه سرور و سالار شهیدان داشت و آرزو می‌کرد همچون امام حسین(ع) به شهادت برسد. او در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد: ما راه چگونه زیستن و چگونه مردن را از سرور شهیدان اباعبدالله (ع)  آموختیم.

 

* نماز و دیگر واجبات: به نماز علاقمند بود، آن هم خواندن نماز با حضور قلب و به جماعت، اصرار بر روزه گرفتن و سفارش به دیگران برای خمس و زکات و شرکت در نماز داشت.
 

 


نویسنده : احمد شاکر

منبع : کتاب گوهرهای ماندگار