حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

شهید تقی احسن زاده آرانی (16)

پژوهش نامه » دفاع مقدس
آشنایی با سبک زندگی شهید تقی احسن زاده آرانی

تعداد بازدید : 135

تاریخ ثبت : يک شنبه 31 ارديبهشت 1396خلاصه كوتاهي از زندگينامه شهيد  تقی احسن‌زاده آرانی


 
نام: تقی
نام خانوادگی: احسن زاده آرانی
نام پدر: محمد
تولد:  1341/1/1               
اعزام به سربازی: آذر ماه 1360
نام لشکر: لشکر 28 کردستان
مدت حضور در جبهه:  18 ماه سربازی
محل شهادت: در منطقه بانه کردستان در کمین اشرار مسلح
تاریخ شهادت: 1362/2/31           
محل دفن: گلزار شهدای امامزاده محمدهلال ابن علی (ع)

 

سبک زندگی شهید تقی احسن زاده

* رسیدگی به فقرا و محرومین: چون شهید طعم درد رنج و فقر را چشیده بود  لذا می‌کوشید تا دیگران را از این وضع نجات دهد و برایشان کاری کرده باشد. همیشه به فکر محرومان بود و برای آنها غمخواری خوب بود.

 

* رسیدگی به امور خانواده (پدر و مادر): محمدتقی لحظه‌ای از کمک به پدر و مادر فروگذار نبود؛ به‌ ویژه در خدمت به پدر در امور کشاورزی. به خاطر اینکه پدرش به علت کهولت سن ناتوان شده بود و این کار تا زمان شهادتش ادامه داشت.

 

* عشق به اهل بیت عصمت و طهارت: او در وصیت آورده که: «ما پیرو حسین (ع) هستیم و مرگ خونین را بر زندگی ذلت‌بار با یزیدیان ترجیح می‌دهیم».
 

 


نویسنده : احمد شاکر

منبع : کتاب گوهرهای ماندگار - سایت شهید حسین صیادیان