حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) : «اساسی ترین و خاموش ترین جهادها، جهاد در کردستان، سرزمین غریبان است». ::: شهيد دستغيب در ارتباط با جنگ كردستان فرمودند: «هيچ عبادتي بالاتر از خدمت در كردستان نيست». ::: معاون امور راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، یک شجره طیبه‌ غرس شده‌ای است که روز به روز بالنده تر می شود. ::: مقام معظم رهبری (ره) فرمودند: کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است؛ سرزمین مردمِ وفاداری است که در حساس ترین سال های عمر این نظام و این کشور با مردانگی خود و با رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی کردند. سرزمین مردم با رشادت و با رشد عقلی و آگاهی است که توطئه‌ دشمن را در لحظات حساس تشخیص دادند و با فداکاری خود فتنه‌ بزرگی را خاموش کردند، پیش از آنکه آن فتنه بتواند به هدف های شوم خود برسد. این از یاد ملت ایران نخواهد رفت. کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان افتخاری را با خود حمل می کند که در کمتر استانی نظیر آن را می شود دید.

کنار رود ماین

کتابخانه تخصصی دفاع مقدس » چاپ شده مؤسسه
زندگی نامه سردار شهید علی آزادپور

تعداد بازدید : 135

تاریخ ثبت : جمعه 9 خرداد 1393


 

 کتاب " کنار رود ماین "

 " کنار رود ماین" هفدهمین اثر از نویسنده کاشانی سرکار خانم نسرین ارتجایی است که به زبانی نو و شیوه متفاوت نوشته شده و شامل دو بخش «هیس! من دارم یک داستان بلند می نویسم از عشق» و « هی! برو جلو، عاشقانه تر می شود» و 112 فصل کوتاه است.

به گفته ارتجایی، قهرمان این کتاب سردار علی آزادپور از فرماندهان مهم کردستان بوده است که ایشان قائم مقام طرح و عملیات تیپ ویژه کردستان است و در عملیات والفجر 9 در ارتفاعات هزار قله مریوان سر از تن جدا، در رودخانه ای به شهادت رسیده و در جوار هلال بن علی (ع) در آران و بیدگل آرمیده است .

جغرافیای این اثر، دشت های آران و بیدگل، کردستان، سنندج و مریوان، سرمیرگان و شمالی ترین نقطه مرزی بین ایران و ترکیه و عراق با آن پیچیدگی خاص و راه سخت آن یعنی اشنویه است .


بخش اول کتاب با 58 فصل از گفتگوی نویسنده با پدر شهید شروع می شود و به تولد علی (سردار شهید آزادپور)، شخصیت اصلی می رسد و از نوع ارتباط خاصش با خانواده و دنیا و مخفیانه عمل کردن آن نوجوان در مبارزه با شاه و به دست و پا زدن های ذهنی نویسنده در نگارش این رمان کشیده می شود و در آخر به کشش عاطفی علی به یکی از دختران فامیل ختم می شود و در بخش دوم با عنوان با 56 فصل خواننده را با شکل دیگری از زندگی علی روبرو می سازد و نویسنده خود را نشان می دهد که با وجود عدم مستندات و بر اساس صرفاً گفته ها سعی دارد به واقعیات زندگی علی خیانت نکند. 

این کتاب توسط انتشارات افراز در قطع رقعی و با هزینه مؤسسه شهید صیادیان چاپ و منتشر شده است.

 

سال چاپ: 1393 نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات: 120 شمارگان: 1100
نویسنده: نسرین ارتجائی ناشر: انتشارات افراز

  

قیمت: 7200 تومان

این کتاب با 50% تخفیف به فروش می رسد

 


نویسنده : سایت شهید حسین صیادیان

منبع : سایت شهید حسین صیادیان